Jauniesiems kino mėgėjams – filmo recenzijos konkursas

JKKK_iliustracija

Lietuvos kino centras trečius metus organizuoja didelio jaunimo dėmesio sulaukusį Jaunojo kino kritiko konkursą. Iki lapkričio 30 d. jame kviečiami dalyvauti visi 14–18 metų moksleiviai, kurie domisi kinu arba tiesiog norėtų išreikšti savo nuomonę apie juos sužavėjusį ar, priešingai, sukėlusį abejonių kino filmą. Kūrybiškiausiems, savitą požiūrį į kiną atskleidusiems dalyviams bus įteikti prizai.

Gilių tradicijų turintis ir vėl iš naujo atgimstantis lietuviškas kinas kiekvienais metais žiūrovams pateikia keletą įsimintinų kino juostų. Jam tobulėti neabejotinai reikalinga objektyvi kritika ir vertinimai. Recenzijos padeda sukurti tiesioginį ir labai svarbų ryšį tarp kūrėjo ir žiūrovo. Toks yra vienas iš šio konkurso tikslų – skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti.

Ne visur moksleiviai turi galimybių pažiūrėti filmus kino teatre, todėl konkurso organizatoriai siūlo įvairias alternatyvas. Viena jų – Lietuvos kino centro Kino edukacijos ugdymo bazė. Kartu su mokytoju moksleiviai gali internetu žiūrėti lietuviškus filmus. Kita visiems atvirai prieinama platforma – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Mediateka, kurioje taip pat daug lietuviškų filmų. Rekomenduojamų filmų sąrašas pateiktas Lietuvos kino centro tinklalapyje.

Nors šio konkurso nuostatos leidžia rinktis bet kurį filmą, labai laukiamos jaunimo argumentuotos nuomonės apie lietuvišką kiną, nepamirštant, jog pasirinktas kino filmas būtinai turi atitikti dalyvio amžiaus kategoriją.

Filmo recenzija – specifinis žanras. Jos autorius išsako savo asmeninę nuomonę ir vertinimus, tačiau taip pat pateikia ir objektyvią filmo analizę. Konkurso organizatoriai jauniesiems kino kritikams yra parengę specialias gaires, kokia turėtų būti gera recenzija. Be abejo, jos yra tik rekomendacinės ir konkurso dalyviai gali rašyti recenziją savo stiliumi.

Recenzijas vertins trijų ekspertų – profesionalių kino kritikų – komisija. Geriausios recenzijos ir jų autoriai skelbiami LKC interneto svetainėje bei Facebook paskyroje. Geriausių recenzijų autoriams bus įteiki asmeniniai apdovanojimai, prizai bus skirti ir nugalėtojų bendraklasiams bei konkurse dalyvauti padėjusiems mokytojams.

Konkurse gali dalyvauti visi vyresniųjų klasių Lietuvos moksleiviai. Konkursas pagal dalyvių amžių skirstomas į dvi kategorijas: 14–15 metų ir 16–18 metų kategorijas. Recenzija rašoma lietuvių kalba, jos apimtis – ne daugiau nei 3000 simbolių (be tarpų).

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis prašome siųsti elektroniniu paštu: info@lkc.lt arba adresu: Lietuvos kino centrui, Z. Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105, nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui”, iki 2015 m. lapkričio 30 d.

Daugiau informacijos apie „Jaunojo kritiko konkursą”: www.lkc.lt/kino-populiarinimas/edukacija/lkc-projektai

LRT.lt Mediatekos filmai: www.lrt.lt/mediateka/grojarasciai/6/663/vaidybiniai_filmai

Parašykite komentarą