Atsinaujinęs ir išaugęs „Kino karavanas“ ruošiasi į tikrą kino ekspediciją

Atėjo vasara, o tai „Kino pavasario“ komandai reiškia viena – lauko kino seansų sezoną. Aštuntus metus per Lietuvą važiuos „Kino karavano“ autobusiukas: jau kraunamas naujasis LED ekranas, atrenkami ryškiausi filmai ir ruošiamasi pažinti iki šiol dar neaplankytus miestus ir miestelius. Projektas šią vasarą riedės visomis kompaso kryptimis – nemokami filmų seansai po atviru dangumi vyks nuo Šilutės iki Švenčionių, nuo Ukmergės iki Marcinkonių – iš viso net 40 netikėtų vietovių. Ekspedicijos žemėlapį ir repertuarą galite atrasti čia.

„Kino karavanas“ Palangoje 2020-aisiais. Gedimino Sass nuotr.
„Kino karavanas“ Palangoje 2020-aisiais. Gedimino Sass nuotr.

Pirmieji du atidarymo seansai vyks birželio 30 d. prie projekto partnerio „Ignitis grupė“ vėjo jėgainių, pievoje šalia Girkalių kultūros namų. Vos už 12 kilometrų nuo Palangos dienai įsikursiantis lauko kino teatras rodys istoriją visai šeimai „Suteik man sparnus“ (rež. Nicolas Vanier) ir „Oskarą“ pelniusią komišką dramą „Dar po vieną“ (rež. Thomas Vinterberg).

Plati geografija ir naujasis LED ekranas

Per ilgus projekto gyvavimo metus kokybišką kiną regionuose pamilo dešimtys tūkstančių žiūrovų. Projekto komanda džiaugiasi vis dažniau sulaukianti pačių vietos bendruomenių įsitraukimo į lauko seansų organizavimą, kvietimų atvykti į pačius tolimiausius Lietuvos kampelius.

„Dėl peržiūrų po atviru dangumi kino entuziastai net pievas patys siūlosi nušienauti, kad tik būtų kur visiems kartu jaukiai mėgautis filmais“, – dalijasi projekto vadovė Ieva Pačkauskaitė.

Šiemet „Kino karavanas“ aplankys 40 miestų ir miestelių, iš kurių didžiojoje daugumoje panašaus pobūdžio veiklos niekada nebuvo vykdytos ar yra vykdomos itin retai: kino ekspedicija vyks į Lazdijus, Rietavą, Pabaiską, Semeliškes, Elektrėnus, Šalčininkus, Skuodą, Širvintas ir daugelį kitų vietovių.

„Pagaliau įgyvendinsime žiūrovų ir savo svajonę išplėsti maršruto geografiją. Norime autorinį kiną padaryti kuo prieinamesnį visiems Lietuvos gyventojams, o kartu patys atrasti vietoves, pasižyminčias įdomiomis istorijomis bei išskirtiniu kraštovaizdžiu – nuo pajūrio miestelių iki vaizdingų pievų, geležinkelio stočių ir dvarų prieigų“, – priduria I. Pačkauskaitė.

Šią vasarą „Kino karavanas“ žiūrovus pasitiks su naujuoju LED ekranu, kuris reiškia ne tik puikią vaizdo kokybę, bet ir galimybę rodyti filmus dienos metu. Žiūrovų laukia daugiau seansų, tarp jų ir skirtų visai šeimai.

„Kino karavanas“ Gargžduose 2020-aisiais. Andriaus Kundroto nuotr.
„Kino karavanas“ Gargžduose 2020-aisiais. Andriaus Kundroto nuotr.

Kiekvienoje lankomoje vietovėje atsidarys vienos dienos lauko kino teatras, kuriame vyks po kelis seansus, iš viso įgyvendinant daugiau kaip 100 peržiūrų. Šis LED ekranas – vienintelis toks tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje.

Kasdienybę praturtinantys filmai

Važiuodamas po Lietuvą projektas pakvies susiburti ir saugiai pasimėgauti kruopščiai paruošta programa – bus rodomas geriausiu Europos filmu pripažintas „Dar po vieną“ bei ryškiausi festivalio „Kino pavasaris“ hitai.

Šių metų repertuare – ką tik pasirodęs T. Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“, spalvingas animacinis filmas visai šeimai „Vampyriukas“, gamtos trapumo ir išsaugojimo temomis kalbantys „Aš esu Greta“ ir „Suteik man sparnus“, o taip pat skandinavišką detektyvą primenanti juosta „Tapytoja ir vagis“, „Oskarui“ nominuotas ir žiūroviškiausiu šių metų „Kino pavasario“ filmu išrinktas „Quo Vadis, Aida?“ bei prancūziška, jautri ir labai vizuali drama „Gagarinas“.

Žiūrovai taip pat galės išvysti maištingą Džeko Londono knygos ekranizaciją apie laisvę ir kultūrą „Martinas Idenas“, tapybišką romantikos ir subtilumo kupiną dramą „Liepsnojančios moters portretas“ bei laisvės troškimu ir ikoniškos grupės „Kino“ lyderio Viktoro Cojaus muzika pulsuojančią juostą „Vasara“.

Daugiau informacijos ir tikslios seansų rodymo vietos bei laikai bus pildomi ir skelbiami http://kinokaravanas.lt/

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, projektą remia Lietuvos kino centras, projekto partneris – Reikjaviko tarptautinis kino festivalis. Projekto draugas, besirūpinantis Skandinavijos šalių kinu – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Parašykite komentarą