Natalie Chareckaja: „Sunkiausia – būti unikaliam”

Natalie_Chareckaja_1

Šį kartą rubrikoje ir vėl karaliauja muzika. Mūsų viešnia Natalie Chareckaja – profesionali džiazo ir popmuzikos atlikėja bei kūrėja. Mergina yra ne vieno konkurso ir TV projekto dalyvė. Profesionalus, estetiškas, jaunas ir nuotaikingas vokalas – taip galima būtų apibūdinti atlikėją. Apie muziką ir gyvenimą – pokalbis su Natalie.

Kuo Tave sužavėjo muzika? Ką ji reiškia Tavo gyvenime?

Sakoma, kad jau ankstyvoje vaikystėje pasireiškia, kas traukia žmogų labiausiai. Žmonių pomėgiai gali būti labai skirtingi. Vieniems galbūt patinka vaikščioti po bažnyčias, kitiems – žaisti su puodais. Kiekvienas atranda tai, kas jam teikia malonumo ir džiaugsmo. Mane patraukė muzika. Dainuodavau visas dainas, kurias tik išgirsdavau. Mėgavausi ir šokau, klausydamasi muzikos. Man asmeniškai muzika yra saviraiškos būdas. Dainomis ir muzika galiu perteikti save ir savo patirtį. Tai lyg gera terapija.

Nuo ko prasidėjo Tavo muzikinis kelias?

Muzikuoti pradėjau nuo ankstyvos vaikystės. Darželio auklėtoja pastebėjo, kad turiu muzikinių gabumų. Vėliau rekomendavo stoti į muzikos mokyklą. Turbūt tai buvo pati pradžių pradžia (šypsosi).

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Prisimenu, kaip būdama 4–5 metų dalyvavau vaikų darželio koncerte ir dainavau dainą „When You tell me that You love me”. Tai buvo Julio Iglesias ir Dolly Parton duetas. Man labai patiko ta daina, tad ją ir išmokau. Žinoma, tai buvo visai ne penkiametės mergaitės daina. Tiesą sakant, dabar net nežinau, kaip aš ją tuo metu galėjau dainuoti… (šypteli). Labai norėčiau pamatyti įrašą, jeigu toks yra.

Nežinau, šis koncertas buvo pirmas ar ne, tačiau tikrai vienas pirmųjų, kurį su šypsena prisiminsiu dar ilgai.

O dabar galbūt pati ir kuri dainas, ne tik jas atlieki? Jei taip, kas Tau suteikia įkvėpimo bei idėjų?

Taip, teko sukurti kelias dainas. O įkvėpimas kyla iš kasdieninių situacijų. Tai gali būti išgyventi jausmai, kartais bet pyktis.

Natalie

Kokį muzikos žanrą pasirinkai?

Studijavau džiazą. Pasirinkau jį, nes tuo metu tiesiog neįsivaizdavau savęs kur nors kitur. Prisimenu ir fortepijono pamokas muzikos mokykloje. Visada norėdavau pridėti kažką savito, pakeisti muzikinę frazę, štrichus. Man taip atrodė gražiau. O klasikinėje muzikoje taip negalima. Reikia groti taip, kaip sugalvojo kompozitorius. Džiaze viskas kuriama čia ir dabar. Džiaze mane žavi ir traukia laisvė bei improvizacijos. Kūrinio antrą kartą vienodai neatliksi. Tai gyvas menas. Čia atradau daug įdomių dalykų ir, manau, jų kaskart atrasiu vis daugiau.

Kas sunkiausia žengiant muzikiniu keliu?

Sunkiausia yra būti unikaliam. Iš vadovėlių ir mokytojų gali išmokti technikos, pasisemti žinių, bet unikalumą atrasi tik savyje. Ir, žinoma, niekada negali sustoti, visada reikia tobulėti bei ieškoti naujovių.

Kokiuose konkursuose teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Dalyvauti teko ne viename konkurse. Esu dalyvavusi „Jazz voices”, „Lietuvos balso”, „Eurovizijos” ir „Novaja volna” atrankiniuose turuose. Tik neteko laimėti… (šypteli). Gal konkursai ne man. Dar nesupratau. Visada patiriu daug streso, sprausdama save į konkurso rėmus.

Natalie_Chareckaja_2

Asmeninio archyvo nuotraukos

Tačiau turbūt rankų nenuleidi? Kokie Tavo artimiausi tikslai, ambicijos?

Mano kūrybinės ambicijos labai didelės. Važiuosiu studijuoti kompozicijos į Roterdamą… Noriu pasinerti į kūrybą bei gilinti muzikos teorijos žinias.

Jei reikėtų rinktis kitą veiklą, visiškai nesusijusią su muzika, kokia sritis Tau būtų artimiausia?

Rasčiau sau kokį nors moterišką užsiėmimą, kur galėčiau realizuoti savo kūrybiškumą. Man patinka gaminti maistą, domiuosi vizažu, mada.

Kaip leidi laisvalaikį?

Jau minėjau, kad mėgstu eksperimentuoti virtuvėje, stebiu mados ir grožio tendencijas. Patinka susikurti sau sceninį įvaizdį konkursui ar naujai dainai (šypsosi).

Natalie Chareckają galima išgirsti čia:

https://soundcloud.com/minrag/es-tut-mir-nicht-leid

https://soundcloud.com/natalie_claire/dont-stop-me-now

https://soundcloud.com/natalie_claire/n-tune

 

Parašykite komentarą