Justas Šlepetis: „Daugiau sužinoti, daugiau mokytis, daugiau kurti!”

Jaunųjų kūrėjų rubrikos svečias Justas Šlepetis – tatuiruočių meistras. Kažkada jis svajojo tapti architektu, bet atradęs kūno puošybos sritį suprato, kad būtent ši veikla jam suteikia daugiausiai džiaugsmo ir laisvės. Apie kūrybą, kūno puošybos meną bei gyvenimą – pokalbis su Justu.

justas2

Asmeninio archyvo nuotraukos

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks tavo gyvenimo kredo?

Man gana sudėtinga atsakyti, kokia esu asmenybė. Dažnai būnu storžievis, nors viduje esu labai jautrus žmogus. Energingas, emocionalus, kūrybingas ir linksmas. Beje, man labai patinka humoras. Jis nuspalvina net nesmagiausias situacijas. Esu savikritiškas, nevengiu ir iš savęs pasijuokti. Tai labai padeda bendrauti. Tik su svetimais atvirauju iki tam tikros ribos, bet užtat tarp labai gerų pažįstamų ir draugų juokai – tikrai nėra problema. O kredo labai paprastas: niekada nenustok mylėti, kad ir kas atsitiktų.

Kaip Tavo gyvenime atsirado menas, kūryba? Ar kūrybingas buvai nuo mažens?

Į kūrybą buvau linkęs nuo vaikystės. Galima sakyti, tai yra mano kraujyje (šypsosi). Prie to prisidėjo ir mano tėvai, kurie mane palaikė ir skatino. Menas yra labai plati saviraiškos priemonė, kuri leidžia visapusiškai tobulėti ir atsiskleisti. Darydamas tai, kas tau teikia džiaugsmo, – jautiesi laisvas.

Justas_Slepetis_tatu2_2

Kokias studijas pasirinkai? Ar įgytos žinios padeda praktikoje?

Jau nuo mažų dienų žinojau, ką norėsiu daryti ir mokytis. Dėl to baigęs pradines klases pasirinkau mokslus tęsti be galo mylimoje Eduardo Balsio menų gimnazijoje, dailės skyriuje. Baigęs gimnaziją, bandžiau stoti į VDA, architektūros specialybę. Nepavykus pasirinkau kompiuterinį projektavimą profesinėje mokykloje su mintimi bandyti kitais metais vėl stoti į architektūrą. Netrukus atsirado galimybė išpildyti savo didžiausią svajonę – užsiimti tatuiravimo menu. Ir tada visa galva pasinėriau į tobulėjimą šioje srityje. Iš tikrųjų tiek gimnazijoje, tiek per kompiuterinio projektavimo pamokas įgytos žinios naudingos ir dabartinėje veikloje.

Koks buvo pirmasis Tavo kūrinys?

Geras klausimas, nes buvo daug vykusių ir nevykusių. Tad kurį reikėtų laikyti pirmu? (šypsosi). Ar pirmas buvo piešinys, ar skulptūra – net nežinau pats.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Turbūt ne aš vienas įkvėpimo semiuosi stebėdamas kitus menininkus, analizuodamas savo darbus. Kartais įkvėpimo gauni apimtas pakylėtų emocijų ar prispaustas sunkių išgyvenimų.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra kūryba, menas?

Menas ir kūryba – tai yra labai plati saviraiškos priemonė, kuri leidžia visapusiškai tobulėti ir atskleisti save. Viskas, kas aš esu šiame pasaulyje, yra kūryba ir menas! Darau tai, kas man teikia begalinį džiaugsmą ir laisvės pojūtį. Aš tuo kvėpuoju, tuo gyvenu.

Kuriose meno srityse jau esi dirbęs? Pasidalink sau pačiam įsimintiniausiais darbais ar pasiekimais.

Paskutinius aštuonerius metus esu tatuiruočių meistras, o prieš tai buvę darbai tik paliesdavo dalelę meno.

Kodėl rinkaisi būtent šią meno rūšį?

Tuo metu Lietuvoje buvo nedaug šios srities specialistų. Tad norėjosi kuo daugiau sužinoti apie tapybą ant odos. Tatuiravimo menas taip įtraukė ir sudomino, kad teko pačiam imtis šios įdomios veiklos. O kai pradėjau, net nebuvo minties baigti. Norėjosi tik dar daugiau. Daugiau sužinoti, daugiau mokytis, daugiau kurti!

Kokias matai perspektyvas kūno puošybos srityje?

Šioje srityje niekada nesustoja tobulėti technika, stilistika. Kai jau atrodo, kad nebėra kuo nustebinti – paima ir nutinka kažkas nuostabaus. Kiek žmogaus kūnas leis tobulėti, tiek ir tobulės ši kultūra. Žmogaus kūno puošybos galimybės yra milžiniškos.

Justas_Slepetis_tatu5

Kuo vadovaujiesi kurdamas? Kokie pagrindiniai tavo orientyrai?

Mano pagrindinis tikslas ir orientyras yra su kiekvienu savo darbu išmokti kažko naujo, pasiekti dar geresnės kokybės, suteikti klientams džiaugsmo. Tai skatina dar labiau stengtis. Juk tobulumui ribų nėra.

Kokias dažniausiai pastebi daromas klaidas meno kūriniuose? Kaip vertini šiuolaikines meno tendencijas?

Jeigu tai meno kūrinys – jame nėra klaidų. Vadinasi, taip autorius norėjo. O klaida yra manyti, kad bet koks kišamas produktas yra meno kūrinys. Daug skambių pavadinimų, bet rezultatai – niekiniai.

Gal galėtum pasidalinti, kokie artimiausi Tavo planai, tikslai, ambicijos?

Niekada nenustosiu mokytis šio meno, turiu begalinį norą tobulėti. Tad stengiuosi dalyvauti tarptautiniuose konkursuose bei parodose.

Kaip manai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti menininkas?

Norėti ir galėti kurti, net ir tada, kai tam sąlygos yra pačios nepalankiausios! Reikia būti šiek tiek nutrūkusiam (šypteli).

Kas ir kodėl yra Tavo autoritetas meno pasaulyje?

Šiomis dienomis, kai jų yra tiek daug – žinomų ir mažai žinomų, gerų ir labai gerų, nepavyks įvardinti konkretaus autoriteto. Labiausiai imponuoja Renesanso laikų menininkai. Tai buvo didingiausias laikas meno istorijoje. Menininkai tapo laisvi, kaip ir mes šiandien.

Parašykite komentarą