Artur Veber: apie kūrybą, atveriančią žmonių širdis

Jaunųjų kūrėjų rubrikos svečias – pirmuosius žingsnius profesionalios muzikos pasaulyje žengiantis Artur Veber. Nuoširdumu žavintis atlikėjas savo dainomis nori atverti klausytojų širdis, pripildyti jas optimizmo ir laimės troškulio. Apie kūrybą, muziką ir kirbančias idėjas – atviras pokalbis su jaunuoju kūrėju.

Artur_Veber2

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Manau, esu nuolat besikeičianti asmenybė. Kasmet veidrodyje pamatau šiek tiek kitokį žmogų ir tai mane labai džiugina. Stengiuosi būti geras žmogus. Kiekvieną dieną stengiuosi priminti sau, kad visi pasaulio žmonės siekia vieno neišvengiamo tikslo – laimės, bet pamiršta apie tai.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Pradėjau groti nuo 13-os metų. Gitaros skambesys labai staigiai užpildė mano pasaulį visai naujomis emocijomis. Iš pradžių nesistengiau mokytis groti svetimų kūrinių ar sudėtingų partijų. Tenorėjau kurti. Turėti kažką savo man buvo svarbiau už poreikį pasigirti savo įgūdžiais. Ir šiandien kartais atrandu kažkada įrašytų melodijų ir negaliu patikėti, kad parašiau tai taip seniai.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Kai man buvo 16 metų, porą mėnesių mokiausi „GROCK” studijoje groti gitara pas nuostabų mokytoją Martyną Ąžuolą. Su studija teko dalyvauti konkursuose, bet kur ir kada, negalėčiau įvardyti.

Šiemet pradėjau savo solo veiklą ir dalyvavau IRRGI muzikos festivalyje Agluonėnuose. Netikėtai užėmiau pirmą vietą. Kai pranešė mano vardą, buvau apstulbęs. Buvo išties nuostabus momentas. Supratau, kad ne veltui tiek savarankiškai mokiausi, o svarbiausia, kad esu pasiruošęs eiti pirmyn tikro profesionalumo link.

Prieš tai dar teko dalyvauti televiziniame šou „X faktorius”. Ten nukeliavau iki pat kėdžių iššūkio, kur ir iškritau. Projekte teko sutikti daug talentingų ir gerų žmonių bei įgyti labai vertingos naujos patirties.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu daugiausia užsiimu koncertine veikla. Tik pradedu savo pirmus žingsniukus profesionalaus atlikėjo kelyje. Mano mylimoji Gabija labai palaiko ir tiki manimi. Esu jai už tai dėkingas. Taip pat užsiimu koncertų įgarsinimu su įgarsinimo kompanija. O kai tik atsiranda laisvo laiko, įrašinėju kūrinius ar koverius savo nedidelėje namų įrašų studijoje.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Pirmas rimtesnis pasirodymas įvyko Palangoje ant „Aš myliu Palangą” scenos praeitais metais. Pasirodėme su Edvinu Pranaičiu kaip grupė „De Learn”. Kitų savarankiškų pasirodymų iki šitos dienos aš nelaikau rimtais. Mūsų koncertas buvo gerai apgalvotas. Buvome pasiruošę tikslią programą, žinojome, ką ir kaip daryti, todėl atlikimo metu jaučiausi labai lengvai.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Manau, kad kūryba apskritai yra žmogaus individualios esybės išraiška. Be kūrybiškumo visas gyvenimas pasidaro nuobodus ir vienodas. Tad, neišvengiamai, kiekvienas ieškantis laimės žmogus turės atrasti savo unikalią nuomonę ir pradėti KURTI SAVO unikalų gyvenimą. Man muzika yra dalis to, kas aš esu. Buvo momentas, kai norėjau sustoti ir daryti tik tai, ko reikia, kaip visi. Mane įtikino, kad aš veltui groju ir veltui dainuoju, kad yra svarbesnių reikalų. Po mėnesio viskas pradėjo nykti. Viską dariau „teisingai”, bet nebuvo nei džiaugsmo, nei entuziazmo, nei noro keltis ryte. Negaliu atsisakyti muzikos, nes tik per ją galiu išreikšti savo tikrumą. Tik tada yra viltis, kad kada nors padėsiu ir kitam atskleisti kelią į tikrą, unikalų ir laimingą gyvenimą.

Kas Tau yra kūrybos / muzikos esmė?

Saviraiškos tikrovė. Be abejo, yra gerai turėti įkvėpėjų, bet kūryboje svarbiausia yra atrasti ir sugebėti išreikšti savo nepakartojamą unikalumą.

Artur_Veber

Grupė „De Learn” Palangoje ant „Aš myliu Palangą” scenos, dešinėje – Edvinas Pranaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokius kūrinus atlieki? Kaip manai, koks Tavo kūrybos braižas?

Stengiuosi teikti pirmenybę savo kūrybos muzikai. Mano kūryba yra pagrįsta nuoširdumu. Stengiuosi su kiekvienu pasirodymu būti vis nuoširdesnis ir atviresnis klausytojams ir tikiu, kad dėl to ir jų širdys atsivers mano muzikai. Išeinu groti tikėdamasis, kad bent vienas žmogus įstengs po koncerto įžvelgti savyje kažką naujo. Labai stengsiuosi ateityje turėti dainų lietuvių kalba. Noriu, kad mane suprastų kuo daugiau klausytojų, ir noriu, kad dėl to nusišypsotų.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Kiekviena akimirka. Bet kuriuo metu galiu atsisėsti ir parašyti dainą. Klausimas tėra, kokią dainą parašysiu. Geriausi kūriniai gimsta sunkiausiomis arba laimingiausiomis akimirkomis.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Manau, kad sunkiausia yra pati pradžia. Reikia priimti daug sprendimų, kurie lems mano muzikinę ateitį ir tai, kokia ji bus. Noriu išlikti nuoširdus, noriu, kad mano žodžiai pasiektų klausytoją. Siekiu būti atlikėju, kuris yra vertinamas kaip žmogus, o ne kaip šoumenas. Labai norėčiau suburti grupę talentingų ir nuoširdžių muzikantų, sugroti daug koncertų, įrašyti geros kokybės albumą, daug kur sudalyvauti, daug ko išmokti, išaugti. Su laiku keisiuosi, tada nuspręsiu, kur judėti toliau.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, scena, kas tai būtų? Kodėl?

Man visai patinka mokslas. Dažnai skaitau mokslinius straipsnius skirtingomis temomis. Labai ilgai domėjausi psichologija. Norėčiau daugiau gilintis į žmogaus vidinį pasaulį. Kai sužinojau, kad yra mokslinių įrodymų, jog žmogus skleidžia ir yra veikiamas skirtingų dažnių vibracijų, viską susiejau su muzika. Kilo labai daug klausimų. Mielai leisčiau savo dienas paskendęs šios srities mokslinėje literatūroje.

Artur_Veber1

Artur Veber – muzikos festivalio IRRGI I vietos laimėtojas. Asmeninio archyvo nuotr.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Vienas paslaptingiausių, mano nuomone, asmenybių – Gautama Buddha. Manau, susitikimas vienai dienai su tokiu žmogumi turėtų potencialo labai stipriai pakeisti mano gyvenimą.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Nemanau, kad verta kurti autoritetą savo gyvenimui. Visi esam žmonės, visi darome klaidų ir niekas nėra idealus. Bet yra gana daug žmonių, kuriuos labai gerbiu. Pirmoje vietoje būtų Brent Smith iš grupės „Shinedown”. Grupės muzika ir jo žodžiai, tai, kaip jis išsireiškia, mane įkvėpdavo metų metais. Tada, kai norėjau sustoti, jo istorijos mane pastumdavo pirmyn. Labai norėčiau kada nors nuoširdžiai padėkoti tam žmogui ir visai grupei už tai, ką jie daro.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Iškart galvoje skamba „Shinedown” kūrinys „Simple man”. Klausau jį daug metų ir jis niekada nepabosta, nors ir yra toks paprastas. Kažkas tuose žodžiuose pasiekia giliausius, geriausius jausmus manyje. O Brentas atlieka šį kūrinį tiesiog nepriekaištingai.

Parašykite komentarą