Tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai. Fabula”: priimamos paraiškos

Visų sričių menininkai kviečiami teikti paraiškas 8-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai” atrankinei konkursinei parodai. Paraiškos priimamos el. paštu iki 2020 m. liepos 20 d.

akvarele1

Pixabay.com nuotr.

 8-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai” tema – FABULA. Fabula (lot. fabula – pasakojimas) yra terminas, dažniausiai vartojamas apibūdinti literatūros kūrinyje vaizduojamų įvykių visumą, susietą priežastingumo, laiko ir erdvės ryšiais. Fabulą dažniausiai turi scenos meno, kino kūriniai, kurių turinio pagrindą sudaro literatūros kūrinys (drama, libretas, scenarijus).

Nepaisant to, kad fabula yra literatūros terminas, norime pakviesti visų sričių menininkus šioje parodoje pristatyti kūrinius, kuriuose pasakojimas (istorija, siužetas) atsiskleistų akvarelės priemonėmis arba būtų kuriamas apie akvarelę (jeigu tai yra, pavyzdžiui, videomeno, kino ar muzikos kūrinys). Norėtume žiūrovams pristatyti akvareles, kurios „kalbėtų” pačios už save ir kurioms nereikėtų paaiškinimo, o gal net ir pavadinimo.

8-oji tarptautinė akvarelės bienalė skirta pasakojimui, kuris atskleistų akvarelės technika ir priemonėmis atkurtą jūsų istoriją – tikrą arba pramanytą, jau nutikusią ar dar tik įvyksiančią, jos veikėjus ir aplinką, priežastis ir ryšius, pabaigą arba tęsinio nuojautą.

Menininkai kviečiami teikti paraiškas atrankinei konkursinei parodai kartu su kūrinių fotonuotraukomis. Kūriniai turėtų būti sukurti ne seniau nei 2018 metais. Atrankinei konkursinei parodai pateiktus darbus vertins tarptautinė 5 asmenų žiuri. Bus vertinamas vaizduojamo siužeto originalumas, kompozicija, akvarelės galimybių atskleidimas. Iš atrinktų geriausių kūrinių bus sukurta ekspozicija, apžvelgianti šiuolaikinės akvarelės kryptis.

Bienalės metu numatoma surengti tarptautinę konferenciją ir diskusijas akvarelės aktualijoms aptarti, meistriškumo pamokas visuomenei ir profesionalams su žinomais Lietuvos ir užsienio akvarelininkais. Bus išleistas spalvotas parodos katalogas.

Sąlygos projekto kandidatams:

1. Laukiame Jūsų paraiškų iki 2020 m. liepos 20 d. Paraiškas turi sudaryti:

• užpildyta anketa (formą parsisiųsti galima iš ČIA)

• kūrybinė biografija (CV)

• portretinė autoriaus fotografija

• skaitmeninės kūrinių nuotraukos (kokybė ne mažiau 300 dpi, CMYK, failo dydis iki 5 MB. Prašome užtikrinti kokybę, nes atrinktų darbų nuotraukos bus naudojamos parodos kataloge). Failo pavadinimas turi būti sudarytas taip: autoriaus pavarde_vardas_kurinio pavadinimas_sukurimo metai_aukstis_plotis

2. Atrankai galima pateikti 3–5 kūrinius. Prioritetas teikiamas ciklams ar darbų grupėms (ne pavieniams paveikslams).

3. Kūrinių sukūrimo data – ne senesnė kaip 2018 m.

Paraiškas siųskite el. paštu adresu: baltijostiltai@gmail.com arba akvarele@baltijostiltai.lt.

Visi projekto kandidatai bus elektroniniu paštu informuoti apie atrankos komisijos darbo rezultatus iki 2020 m. rugpjūčio 10 d.

Daugiau informacijos – el. paštu: baltijostiltai@gmail.com, „Facebook” paskyroje www.facebook.com/baltijostiltai.balticbridges.

Projekto laikas: 2020 m. rugsėjo – spalio mėn.

Organizatorius: viešoji įstaiga „Meno forma”, partneris – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius.

Parašykite komentarą