KKKC Meno kieme „labas” vėl skambės japoniškai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo spalio 10 d. laukiami klaipėdiečiai, norintys praplėsti savo galimybių ribas – pirmadieniais ir ketvirtadieniais 17.30–19.30 val. čia vyks japonų kalbos ir kaligrafijos kursai pradedantiesiems.

Japonu_plakatas_2016

Japonų kalbos ir kaligrafijos užsiėmimai KKKC Meno kieme organizuojami jau trečią kartą. Kursų lektorė, profesionali grafikė ir japonų kalbos vertėja Lina Itagaki džiaugiasi, kad per dvejus veiklos metus Klaipėdoje susiformavo japonų kalbos mėgėjų bendruomenė. Pasak lektorės, šių užsiėmimų tikslas – išmokyti kursų lankytojus japonų kalbos pradmenų – hiraganos ir katakanos abėcėlių bei sudaryti paprastus sakinius, pasisveikinti, prisistatyti, paklausti elementarių dalykų ir pan.

Ankstesniais metais vykusių kursų lankytojų motyvacija buvusi pati įvairiausia: kai kam reikėjo kalbos, nes ruošėsi stažuotei Japonijoje, kiti mokėsi, nes norėjo bendrauti su draugais ar sutuoktiniais jų gimtąja kalba. Treti žavisi šios Rytų šalies kultūra ir tai buvo stimulas ją pažinti per kalbą.

KKKC Meno kieme vykstančiose pamokose naudojamasi Japonijoje leidžiamu vadovėliu „Genki” (liet. k. – „Sveikas”), skirtu užsieniečiams mokytis japonų kalbos. Tačiau vien tradicinėmis kalbos dėstymo metodikomis Lina Itagaki neapsiriboja – žinioms įtvirtinti kiekvieną pamoką skiriama laiko ir kursų dalyvių itin pamėgtai kaligrafijai. Anot lektorės, tai pats geriausias būdas ne tik atsikvėpti nuo mokymosi – abėcėlės ženklų bei hieroglifų rašymas tušu padeda juos lengviau įsiminti.

Lina Itagaki japonų kalbą dvejus metus studijavo Vytauto Didžiojo universitete, vėliau ketverius metus mokėsi Tarptautiniame krikščioniškajame universitete Tokijuje. Po šešerių metų, praleistų Japonijoje, sugrįžusi į Lietuvą ji nusprendė įgytomis žiniomis dalintis su klaipėdiečiais: „Noriu dalintis tuo, ką moku. Atsikrausčiusi į Klaipėdą pamaniau, kad čia taip pat turėtų atsirasti tokių žmonių, kaip aš, kurie planuoja studijuoti japonų kalbą ar šiaip sieja ateitį su Japonija, ir jiems praverstų bent įvadinės žinios. Pasistengsiu, kad mokytis jiems būtų smagu ir nesunku. Žinoma, laukiami ir žmonės, nesiejantys su šia kalba savo ateities, tačiau besidomintys tolima nuostabia šalimi”, – sakė lektorė L. Itagaki.

Praeitą rudenį po ilgokos pertraukos ji vėl buvo nuvykusi į Japoniją. Paklausta, ar per Lietuvoje praleistus metus neužsimiršo kalbėjimo įgūdžiai ir kaip sekėsi bendrauti japoniškai, Lina juokėsi: „Dėl kalbos jokių problemų nebuvo – susikalbėjau su japonais kuo puikiausiai. Sunkiau buvo vėl prisitaikyti prie jų gyvenimo būdo.”

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) japonų kalbos ir kaligrafijos kursai vyks nuo spalio 10 d. pirmadieniais ir ketvirtadieniais 17.30–19.30 val. Užsiėmimai mokami (1 mėn. / 60 Eur), dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt, tel. 8 618 14506.

Parašykite komentarą