Snaigės karpymas. Nuotolinė edukacija visai šeimai

2020 m. gruodžio 15 d. 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras ir mažus, ir didelius kviečia į snaigių karpymo užsiėmimą su tautodailininke klaipėdiete Kristina Stase Mažukaitiene. Sukurk žiemos stebuklą savo rankomis!

Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniai. Etnokultūros centro archyvo nuotr.
Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniai. Etnokultūros centro archyvo nuotr.

Iki mūsų dienų atėjusi ir viena dažniausių kalėdinio laikotarpio popierinių puošmenų namų aplinkoje, ugdymo įstaigose, biuruose – iš balto popieriaus karpyta snaigė. Šiltėjant klimatui, tai tampa ypatinga aliuzija į žiemos šaltuko kūrinius už lango.

Gamtoje susidarančios snaigės – ledo kristaliukai – yra šešiabriaunės, šešiakampės, visos skirtingų raštų. Būtent šešiakampę snaigę ir mokysimės kirpti edukacinio renginio metu. Karpant snaigę, labai svarbus momentas yra popieriaus lapo sulankstymas. Nuo to priklauso, kiek kampų turės karpomas kūrinys. Toliau rūpinamės rašto komponavimu, tada jau kerpame. Iškarpytomis snaigėmis galime papuošti langus, eglutę ar pušies šaką šventėms, karpinys gali tapti nuostabia servetėle, stalo serviravimo puošmena.

Meno kūrėja, tautodailininkė Kristina Stasė Mažukaitienė gyvena ir kuria Klaipėdoje. Medikės profesiją turinti moteris karpiniuose randa atgaivą, ypač mėgsta karpyti snaiges. Tūkstančiai jų jau pasklido po visą pasaulį – snaigės mielai perkamos, dovanojamos. 1989 m. Kristinos  karpytos snaigės pateko į Pasaulio popieriaus karpinių parodą, surengtą Vilniuje. Kasmet rengiamos snaigių parodos įvairiuose Lietuvos kampeliuose, meistrė veda edukacinius karpymo užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. 2013 metais K. S. Mažukaitienė išleido knygą „Snaigių fantazija“, kur publikuojami autorės darbai bei praktiniai patarimai norintiems išmokti snaigių karpymo meno.

Renginys mokamas, vyks per „,Zoom“ platformą. Registracija iki gruodžio 13 d. ČIA. Vietų skaičius ribotas.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą