Prietaisas, judesį paverčiantis muzika

Lietuvių startuoliai „Kūrybinė laboratorija” pristato Motus – belaidį prietaisą, kuris žmogaus judesius paverčia muzika. Instrumentas gali būti naudojamas ne tik muzikoje, tačiau ir bet kurioje meno srityje, – jis suteikia galimybę judesiu valdyti garsus, vaizdą ar šviesą. Šiuo metu Motus galima užsisakyti sutelktinio finansavimo kampanijoje už mažiau nei 80 eurų.

web_Laura_Vanseviciene_Aura_Jungiklis-4618

Šokio teatras „Aura“ naudoja Motus savo spektaklyje „Padaryk iš manęs jungiklį“. Lauros Vansevičienės nuotr.

Gestų atpažinimas ir skirtingi garso valdymo būdai

Motus – belaidis, delne telpantis prietaisas, judesius verčiantis į garsą ir tiesiogine prasme leidžiantis atlikti muziką ore, nenaudojant jokių klavišų ar mygtukų. Laikant prietaisą rankoje (ar bet kurioje kitoje vietoje) tam tikrais gestais galima išgauti ir tuo pačiu metu keisti garsą bei jo tembrą. Įdomiausia yra tai, jog nėra vieno būdo, kaip groti Motus. Programinėje įrangoje Motus naudotojas gali pasirinkti virtualius instrumentus, kurie skiriasi ne tik garso tembrais, bet ir atlikimo būdais. Panašiai kaip garso išgavimas skiriasi griežiant smuiku ar ore sukrečiant barškutį, muzikos atlikimas su Motus priklauso nuo to, kaip jis bus paliestas. Tik vietoj įprastinės klaviatūros ar stygų garso varikliu tampa judesys ir erdvė, esanti aplink. Prietaise esantys įvairūs jutikliai (akselerometras, magnetometras, giroskopas) fiksuoja žmogaus judėjimą, kuris yra analizuojamas ir priskiriamas garsams Motus programinėje įrangoje. Taigi Motus ne tik supranta judėjimą, bet ir atpažįsta tam tikrus gestus.

Daugybė panaudojimo galimybių

Muzikantai gali naudoti Motus kaip atskirą instrumentą arba kaip valdiklį garso parametrams ir efektams kontroliuoti. Kadangi prietaisas yra nedidelis ir lengvas, jį nesunku pritvirtinti įvairiausiose vietose. Tarkim, pritvirtinus Motus prie gitaros grifo sukuriama nauja erdvė gitaros garsams valdyti. Nors Motus pristatomas kaip muzikos instrumentas, tačiau taip pat gali būti naudojamas vaizdui ar šviesai valdyti. Kadangi judėjimas yra beveik visur, vietos eksperimentams tikrai netrūksta. Nuo modernaus šokio, virtualios realybės instaliacijų iki interaktyvių žaidimų vaikams.

Motus jau antrus metus naudoja šiuolaikinio šokio teatras „Aura”. Spektaklyje „Padaryk iš manęs jungiklį” „Auros” šokėjai naudoja jau veikiantį, tačiau gamybai dar neparuoštą prototipą.

Masinei gamybai – individuali sutelktinio finansavimo platforma

Šiuo metu Motus kūrėjai tikrina susidomėjimą įrenginiu pristatydami jį sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) principu. Nuo spalio 21 d. per 30 dienų tikimasi pasiekti 28 tūkstančių eurų ribą masinei gamybai pradėti, o galutinį produktą pirmiesiems pirkėjams pristatyti per pusę metų nuo kampanijos pabaigos. Kūrėjai teigia, jog pirmieji užsakovai galės įsigyti ribotą įrenginių kiekį pigiau ir taip tapti pirmaisiais Motus savininkais.

Tai, ko gero, pirmasis Lietuvos startuolių bandymas, nesinaudojantis sutelktinio finansavimo lyderių paslaugomis. Būtent šiam projektui kūrėjai sukūrė individualią platformą, apeidami beveik prievole tapusią praktiką atsidaryti įmonę užsienyje ir kartu pasiūlydami kitus atsiskaitymo būdus, tarp kurių ir atsiskaitymas virtualiąja valiuta bitkoinu (Bitcoin).

Šiuo metu Motus komanda yra Čilėje, kur buvo atrinkta kaip viena iš geriausių kompanijų, patekusių į 6 mėnesių trukmės verslo akseleratorių – „Start-Up Chile”. Dėl šios priežasties autoriai apgailestauja, kad neturi galimybės Motus pristatyti Lietuvoje, ir kviečia visus tautiečius pasidalinti naujiena apie Motus ir visiems susidomėjusiems pranešti apie galimybę užsisakyti Motus sutelktinio finansavimo kampanijos metu.

Daugiau informacijos – https://motus.io

Parašykite komentarą