Nepriklausomiems teatrams Vilniuje pagalbos ranką tiesia Teatro sala

Vilniuje yra daug nepriklausomų teatrų, teatro trupių ir talentingų profesionalų, kurie nori ir gali dirbti. Tokių menininkų pasirodymai yra gausiai lankomi, o visuomenėje jaučiamas profesionalaus nekomercinio meno poreikis. Tačiau erdvių, kuriose sceninio meno atstovai galėtų realizuoti savo kūrybinį potencialą, Vilniaus mieste vis dar nepakanka.

01Didžioji dalis scenos meno erdvių yra subūrusios uždarą menininkų ratą, kur įsileidžia tik nuolatinius savo partnerius. Kai kurių jaunų teatrų trupių turimos salės nėra pritaikytos rodyti spektaklius, o atnaujinimo darbams lėšų nėra randama. Nepriklausomų teatrų atstovai ne visuomet sulaukia paramos ir iš kultūros fondų. Teatralai yra priversti keliauti iš vienos salės į kitą, nes nuolatinė nuoma yra neįkandama.

Pagalbos ranką nepriklausomų teatrų atstovams pasiryžo ištiesti nauja kultūrinė erdvė Vilniuje – Teatro sala, įsikūrusi „Raganiukės“ teatro patalpose Fabijoniškėse, S. Stanevičiaus g. 24.  Teatro sala – scenos menų erdvė, kuria siekiama populiarinti sceninį meną ir atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad Vilniuje trūksta erdvių teatrui. Teatro saloje savo kūrybinius darbus jau yra rodęs „Užupio teatras“, „Tautodailės ir tradicijų teatras“. Į šių teatrų pasirodymus susirinko per šimtą žmonių.

Šioje naujoje kultūrinėje erdvėje yra laukiami jauni, veržlūs ir kūrybiški režisieriai. Teatro salos kūrėjai laukia menininkų vizijų ir pasiūlymų. Taip pat bus skelbiami specialūs konkursai kūrėjams, kurie nori parodyti savo darbus viešoje erdvėje. Sumanytojai akcentuoja, kad Teatro saloje yra laukiami ne tik teatro meno atstovai, bet ir jauni dainininkai, muzikos grupės.

Teatro sala ypač laukia jaunosios žiūrovų kartos antplūdžio. Šį rudenį Teatro saloje savo pasirodymus rengs ,,Raganiukės teatras“, „Užupio teatras“, „Senamiesčio lėlių teatras‘‘. Taip pat laukiama muzikinių koncertų, užsienio teatro trupių pasirodymų. Viena iš jų bus trupė iš Danijos, kuri pristatys spektaklį pagal J.V. Gėtės kūrinį ,,Faustas‘‘. Tikimasi, kad Teatro sala pritrauks jaunų žiūrovų, o sceninio meno atstovams atvers naujas galimybes.

Daugiau informacijos: www.raganiuke.lt; www.uzupioteatras.lt, teatru.sala@gmail.com.

Parašykite komentarą