Meno ir kultūros kūrėjams paskirtos 236 stipendijos

Lietuvos kultūros taryba skelbia pirmuosius 2017 m. finansavimo rezultatus. 236 meno ir kultūros kūrėjams paskirtos vardinės, individualios ir edukacinės stipendijos. Rugsėjį paskelbtam konkursui buvo pateiktos 782 paraiškos individualioms ir edukacinėms stipendijoms gauti, kurių bendras poreikis sudarė 6 699 668 eurų.

Lina_Itagaki_Egidijaus_Jankausko_nuotr

Individuali valstybės stipendija buvo skirta ir nuolatinei KKKC Meno kiemo kūrybinių dirbtuvių lektorei, grafikei ir iliustratorei Linai Itagaki. Stipendija skirta Jurgos Vilės knygos vaikams „Sibiro haiku” iliustracijoms sukurti. Egidijaus Jankausko nuotr.

Iš viso paskirtos 3 vardinės, 194 individualios ir 39 edukacinės stipendijos. Stipendininkams iš viso paskirstyta 874 429 eurų.

Kultūros ministro teikimu vardines stipendijas Lietuvos kultūros taryba šiemet skyrė Nacionalinėje aukštojoje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje studijuojančiam pianistui Justui Čeponiui, Londono karališkajame muzikos koledže studijuojančiai smuikininkei Augustei Emilijai Janonytei ir Amerikos dramos menų akademijoje Niujorke studijuojančiam aktoriui Ryčiui Valiūnui. Iš viso vardinėms valstybės stipendijoms skirta 21 600 eurų.

Daugiausia individualių stipendijų paskirta dailės (54), tarpdisciplininio meno (26) ir teatro (25) kūrėjams. Mažiausiai – po vieną – bibliotekų, cirko ir muziejų atstovams. Iš viso individualioms stipendijoms paskirstyta 799 800 eurų.

Daugiausia edukacinių stipendijų paskirta šokio (8), tarpdisciplininio meno (6) kūrėjams. Paraiškų šį kartą nesulaukta iš cirko, etninės kultūros ir tautodailės bei literatūros kūrėjų, o fotografijos atstovams edukacinių stipendijų šį kartą neskirta. Iš viso paskirtos 34 edukacinės stipendijos, stipendininkams bus paskirstyta 53 029 eurų.

Individualios ir edukacinės stipendijos muzikos srities atstovams bus paskirtos atskiru sprendimu, o rezultatai bus paskelbti iki metų pabaigos.

Kultūros ir meno kūrėjai, kuriems yra paskirtos valstybės stipendijos, sutartį su Lietuvos kultūros taryba turi pasirašyti per 20 darbo dienų nuo Tarybos narių susirinkimo sprendimo priėmimo, tai yra iki 2017 m. sausio 9 d. Sutarčių formas pasirašymui rasite stipendijų „Dokumentų formų” skiltyje, Lietuvos kultūros tarybos tinklalapyje www.ltkt.lt. Paskirtos stipendijos bus pradėtos mokėti jau 2017 m. sausį.

Nuo šiol edukacinės valstybės stipendijos skirstomos tris kartus per metus, tad į antrąjį 2017 m. konkurso etapą Lietuvos kultūros taryba paraiškas priims nuo 2017 m. sausio 1 dienos. Iš viso 2017 m. stipendijoms numatyta paskirstyti 1,1 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys, literatūrologė Gintautė Žemaitytė ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.

Parašykite komentarą