Kaligrafijos ir rašto meno mokykloje – pavasario kūrybinės dirbtuvės

Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla 2022 m. balandžio 25–29 d. ir gegužės 2–6 d. kviečia į tarptautines kūrybines dirbtuves su kaligrafais Linu Spurga jaun., doc. Lidija Kukliene, doc. Mindaugu Petruliu ir dizainere iš Ukrainos Dasha Levchuk.

Dashos Levchuk kūrinys
Dashos Levchuk kūrinys

Šiais metais minime pirmosios rašto meno parodos Lietuvoje, kuri buvo surengta Klaipėdoje 1992 m., 30-metį. Pirmąją parodą lakonišku pavadinimu „Rašto menas“ inicijavo ir kuravo prof. Algis Kliševičius (1950–2008). Pasak dailėtyrininkės Kristinos Jokubavičienės, pirmoji paroda „buvo spontaniška, „ant bangos“. Ir parodos organizatoriai <…>, ir jos dalyviai buvo kupini entuziazmo. Ir drąsos. Rengti respublikinę (1992 m. šalies parodos dar taip inertiškai vadintos) kaligrafijos, keisto ir daugumai paslaptingo paribio meno, parodą Klaipėdoje? 1992 m. paroda „Rašto menas“ sulaukė didelio visuomenės dėmesio (kaligrafija jo niekad nestinga)“.

2019 m. Klaipėdoje įkurta VšĮ Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla įvairiomis veiklomis kviečia prisiminti pirmąją rašto meno parodą, davusią startą visai serijai įdomių renginių, skirtų kaligrafijai, kurie vyko uostamiestyje nuo 1992 m. ir kurių dėka menininkas Rimvydas Kepežinskas pavadino Klaipėdą „Lietuvos kaligrafijos sostine“.

Lino Spurgos jaun. kaligrafija
Lino Spurgos jaun. kaligrafija

2022 m. balandžio 25–29 d. ir gegužės 2–6 d. Klaipėdoje vyks tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, kuriose įdomios ir naudingos veiklos ras tiek norintys pradėti pažintį su kaligrafija, tiek jau turintys žinių ir įgūdžių. Dirbtuvių dalyviai turės unikalią galimybę išbandyti sparčiai pasaulyje populiarėjančią kaligrafijos kryptį – kaligrafiją, atliekamą teptuku. Dirbtuves ves kaligrafas Linas Spurga jaun. (dirbtuvių programa).

Sužinosite, kad kaligrafija, t. y. rašymas, gali tapti tarsi  gilia menine meditacija šiandienos skubančiame pasaulyje. Užsiėmimus „Kaligrafija kaip meditacija“ ves kaligrafė doc. Lidija Kuklienė (dirbtuvių programa).

Visus, norinčius tobulinti žinias pieštų raidinių-tekstinių kompozicijų (lettering) srityje ir išmokti šias žinias taikyti kuriant logotipus, kvies ilgametę profesinę patirtį turinti dizainerė iš Ukrainos Dasha Levchuk (dirbtuvių programa).

Sukurti savo autorinę kaligrafinę knygą, suprasti principus, kuriais remiantis knygose „sugyvena“ vaizdas ir tekstas, mokys kaligrafas doc. Mindaugas Petrulis (dirbtuvių programa).

Visų užsiėmimų registracijos mokestis – po 10 Eur (Vilniaus dailės akademijos studentams – nemokamai).

VšĮ Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla, jungdamasi prie paramos Ukrainos karo pabėgėliams, dalį užsiėmimų dalyvių registracijos mokesčio skirs šiam tikslui.

Detali informacija, kūrybinių dirbtuvių tvarkaraštis, dalyvio registravimosi anketa – ČIA.

Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos informacija

Parašykite komentarą