Į Klaipėdą sugrįžta pasaulinę šlovę pelnęs orkestras „Kremerata Baltica”

2020 m. kovo 5 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje daug gražių emocijų suteiksiančio koncerto „Lenkų muzikos genijai” programą atliks orkestras „Kremerata Baltica”, įkurtas ir vadovaujamas smuiko maestro Gidono Kremerio. Šį kartą orkestras muzikuos su prancūzų pianistu Lucu Debargue. Programoje skambės šios muzikalios kaimyninės šalies kompozitorių Krzysztofo Pendereckio, Miloszo Magino, Mieczyslawo Weinbergo kūryba.

Kremerata_Baltica_foto_Angie_Kremer

Orkestras „Kremerata Baltica“. Angie Kremer nuotr.

„Kremerata Baltica” – iš talentingiausių jaunųjų Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikų sudarytas ir minėtų šalių kultūros ministerijų remiamas kolektyvas, baltiškojo regiono kultūros ambasadorius. Aukštai vertinamą orkestro meninę kokybę lemia ypač muzikalūs atlikėjai ir novatoriškas vadovo Gidono Kremerio požiūris į repertuarą. „Kremerata Baltica”, kaip ir Klaipėdos kamerinis orkestras, pasižymi stipriu ansambliškumo pojūčiu ir neturi nuolatinio dirigento, tad dažnai koncertuoja be jo.

Pripažintas Baltijos šalių kolektyvas jau išleido daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, tarp jų – prestižiniais Echo Klassik ir Grammy apdovanojimais įvertintas „After Mozart”, Grammy nominuoti Georgeso Enescu ir Mieczyslawo Weinbergo muzikos albumai. Šiandien šį orkestrą, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis. Per pastaruosius du dešimtmečius G. Kremeris ir jo įkurtas kolektyvas intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir koncertų salėse, praturtino muzikos lobyną genialiomis interpretacijomis.

Lucas_Debargue_foto_Felix_Broede

Lucas Debargue. Felix Broede nuotr.

Jaunosios kartos pianistas Lucas Debargue’as mokyklos laikais muziką buvo iškeitęs į literatūrą, tačiau būdamas dvidešimties nusprendė grįžti prie fortepijono ir skirti savo gyvenimą muzikai. Ilgai netrukus L. Debargue’as savo ryžtą įrodė sėkmingai dalyvaudamas pianistų konkursuose. 2015 metais Tarptautiniame P. Čaikovskio pianistų konkurse jis laimėjo IV vietą ir buvo apdovanotas Maskvos muzikos kritikų prizu „už neeilinį pianistinį talentą, meninę įžvalgą ir kūrybinę laisvę, kurie paliko neišdildomą įspūdį tiek kritikams, tiek publikai”. Tai buvo proveržis talentingojo pianisto solinėje karjeroje, po kurio L. Debargue’as sulaukė daugybės kvietimų surengti rečitalius ar koncertuoti su žymiausiais orkestrais prestižinėse pasaulio koncertų salėse.

Programoje „Lenkų muzikos genijai” skambės trijų kaimyninės šalies kompozitorių kūryba. Tarp jų bus bene žymiausio dabarties kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio ir vis dar iki galo neatrasto XX a. genijaus Mieczyslawo Weinbergo kūriniai. Pernai buvo minimas pastarojo autoriaus gimimo šimtmetis, todėl „Kremerata Baltica”, dažnai įtraukdama jo kompozicijas į savo programas, siekė atskleisti visą M. Weinbergo rimtųjų partitūrų galybę. Beje, orkestro griežiama ir Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojama M. Weinbergo II simfonija pernai buvo įrašyta kompaktinėje plokštelėje, išleistoje Deutsche Grammophon. Plokštelė nominuota Grammy apdovanojimui.

Kviečiame pasiklausyti lenkų genijų muzikos, kurią atliks talentingiausi jaunieji atlikėjai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Prancūzijos!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą