Viltės Piežaitės svajonė – drabužiai spektakliams

Jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – drabužių, papuošalų ir kitų aksesuarų dizainerė Viltė Piežaitė. Jos kūrybai būdingas minimalizmas su urbanistinio stiliaus prieskoniais. Štai neseniai jaunoji dizainerė iš Klaipėdos jaunimo teatro tento sukūrė originalias laisvalaikio kuprines. Apie kūrybinius procesus ir ateities planus – pokalbis su Vilte.

Vilte_Piezaite_Egles_Sabaliauskaites_foto

Viltė Piežaitė. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Kaip manai, kokia asmenybė esi?

Esu kūrybiška, mano galvoje visada sukasi labai daug idėjų. Kartais net sunku jas visas sugaudyti (šypteli). Jei jau idėja neleidžia užmigti, atkakliai siekiu ją įgyvendinti.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu dar esu moksleivė. O mano aistra ir hobis – rūbų dizainas. Žvelgiu kritiškai ir save šioje srityje dar laikau pradedančiąja. Tačiau uoliai tobulinu įgūdžius – tam skiriu daug dėmesio ir laiko. Kiekvieną iššūkį ir gautą užduotį priimu kaip naują pamoką, iš kurios stengiuosi kuo daugiau išmokti.

Kuo patraukė drabužių dizainas?

Mada mano gyvenime egzistuoja nuo mažens. Dar būdama maža mergaitė iš arti stebėjau drabužių kūrimo bei siuvimo procesą. Tai mane žavėjo taip, kad net kvapą užgniauždavo. Neseniai supratau, kad ši veikla yra tai, ką noriu veikti gyvenime. Rūbų dizainas man – geriausia savirealizacija. Šioje srityje galiu ne tik save išreikšti kaip kūrėją, bet ir suprasti kaip asmenybę. Juk tai, ką perteiki tam tikru drabužiu, dažnai yra tarsi veidrodis, atskleidžiantis kūrėjo išgyvenimus ar apmąstymus.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį sukurtą rūbą? Koks jis buvo?

Pirmasis sukurtas rūbas buvo suknelė, tačiau jos nė karto nevilkėjau. Savo pirmuoju kūriniu labiau mėgstu laikyti rankinę, kurios dizainą sugalvojau pati ir kurią iki šiol ištraukiu iš spintos.

Kuri ne tik drabužius, bet ir papuošalus?

Papuošalų kūrimas yra visiškai eksperimentinė mano ir draugės veikla. Šiuo metu kuriame auskarus, kurie primena žmonių veidus, juos lankstome iš vielos. Tokius pat veidus naudojame ir rankinėms, kurios taip pat yra mūsų eksperimentinio projekto dalis.

Kūryboje naudoji nestandartinius sprendimus. Štai neseniai iš senų Klaipėdos jaunimo teatro tentų sukūrei kuprines. Papasakok, kaip kilo ši idėja, kaip sekėsi ją įgyvendinti?

Kuprinių, sukurtų iš tentų, idėja kilo kartu su Klaipėdos jaunimo teatro komanda. Ši užduotis iš pradžių pasirodė ne itin sunki, tačiau gamybos procese susidūriau su begale iššūkių. Nes tentas – tai ne audinys. Jis pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl dirbant reikia viską labai nuosekliai apgalvoti. Šie sunkumai buvo įveikti, įgijau dar daugiau patirties, o galutinis rezultatas – minimalistinio dizaino laisvalaikio kuprinės. Siekiau išskirtinumo, tad dviejų vienodai atrodančių kuprinių nėra – jos visos skirtingos.

Viltes_kuprines1

Viltės Piežaitės sukurtos kuprinės. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Iš kur semiesi idėjų? Kas labiausiai įkvepia?

Mane įkvepia knygos, teatras, įvairios meno parodos, kino filmai. Idėjų semiuosi ir iš aplink esančių žmonių, jų charakterių ir išskirtinių bruožų. Gamta taip pat suteikia įkvėpimo arba leidžia nepasimesti idėjų gausos sūkuryje.

Galbūt turi mados industrijoje autoritetų? Kas jie ir kodėl?

Labai konkrečių autoritetų būtent mados industrijoje neturiu. Man autoritetai yra labai paprasti, artimi žmonės. Mados industrijoje labiau žaviuosi tam tikrų dizainerių kūriniais, pavyzdžiui, Haider Ackermann, Vivienne Westwood, Sarah Burton, Rick Owens, Alessandro Michele, Jeremy Scott. Tačiau šis sąrašas keičiasi, nes keičiasi ir mano skonis, ir jų kūryba.

Kaip manai, koks tavo, kaip kūrėjos, braižas?

Labai aiškaus braižo dar neturiu, nes vis dar savęs ieškau. Manau, labai svarbu atrasti identitetą, tačiau jis ateina su laiku. Daugelis kūrėjų jo ieško metų metus. Šiuo metu savo kūryboje pastebiu nemažai minimalizmo, urbanistinio stiliaus prieskonių, tačiau nemėgstu beprasmybės, todėl kiekvienas mano kūrinys turi savo žinutę.

Kokie artimiausi planai ir užmojai dizaino srityje?

Šiuo metu noriu gerinti savo įgūdžius ir pasiruošti gerą portfolio, kurio reikia stojant į aukštąją mokyklą. Tik taip galėsiu profesionaliai išmokti rūbų dizaino. Įstoti į norimą universitetą dabar yra pagrindinis mano tikslas. O ateityje svajoju turėti savo prekinį ženklą ir kurti kostiumus spektakliams. Tai didžiausia mano svajonė.

Parašykite komentarą