Virtualus turas po Viktoro Paukštelio parodą „Ornitologo sapnas”

Vilniaus rotušėje kovo mėnesį pristatoma Viktoro Paukštelio tapybos paroda „Ornitologo sapnas”. Kadangi šiuo metu gyvename karantino sąlygomis ir realiai aplankyti parodos nėra galimybių, Rotušė siūlo tai padaryti virtualiai.

Viktoras_Paukstelis_virtualiai3

Kadras iš virtualaus turo po Viktoro Paukštelio tapybos parodą „Ornitologo sapnas”.

Parodoje Viktoras Paukštelis pristato naujausių savo tapybos darbų kolekciją, kurios pagrindinis motyvas – paukštis.

„Kūrybinio proceso metu stebiu paukščius skirtingose situacijose, būsenose ir būviuose. Tai darau įsikūnydamas į skirtingas stebėtojo pozicijas: ornitologo, kolekcionieriaus ar medžiotojo. Siekiu įsijausti į skirtingas paukščių būties ir suvokimo formas bei apmąstyti jų reikšmes. Paveikslo motyvu gali tapti negyvas paukštis, nuo medžiotojo besislepiantis paukštis ar ženkliškas paukščio kūno kontūras-žemėlapis.

Kurdamas susitapatinu su tapomu objektu ir ieškau bendrumo. Paukščio motyvo pasirinkime galima įžvelgti simbolišką paralelę su mano pavarde. Savotiškai ironizuoju autoportretą ir savirefleksiją, pasitelkdamas homonimišką žodžių žaismą – Paukštelis-paukštis. Mano tapomuose paveiksluose susikerta pažinimas ir pažintis. Pažinimu įvardinu norą moksliškai pažvelgti į paukščio struktūrą, anatomiją ir formą. Pažintimi – norą įsijausti / humanizuoti tapomą objektą, atrasti jame sau artimų detalių.

Kūryboje man svarbus originalumo klausimas. Tapydamas negyvą paukštį, suvokiu, kad negaliu jo nutapyti visiškai autentiškai, „tikrai”, nes žinau, kaip tai jau yra tapę „mažieji olandai” Jean Simeon Chardin ar Michael Borremans. Mano nutapytas paukštis tam tikra prasme perima jų nutapytų paukščių energetiką. Dėl to parodos pavadinime naudoju sapno sąvoką, kuri yra kultūrinės sąmonės, konkrečiau – kultūrinės atminties, nevalingai „aplankančios” kūryboje, metafora”, – savo parodą pristato dailininkas.

Virtualų turą po Viktoro Paukštelio tapybos parodą „Ornitologo sapnas” galima rasti ČIA.

Viktoras Paukštelis yra ne tik tapytojas, bet ir pianistas, kalbantis vaizdais ir garsais, daile ir muzika. Gimė, gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 2011 m. aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininko kūrinių yra įsigijęs MO muziejus, privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai.

Baigęs tapybą Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2018 m. ten pat tęsia magistrantūros studijas. 2009–2012 m. rezidavo Paryžiuje menininkų rezidencijoje (Cité Internationale des Arts de Paris). 2017 m. pelnė Vilniaus Rotary klubo premiją, 2016 m. – VDA Justino Vienožinskio premiją.

Vilniaus rotušės informacija

Parašykite komentarą