VDA Nidos meno kolonijoje – kitų galaktikų muzika

Vasario 4 dieną (šeštadienį) 18 valandą Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (E. A. Jonušo g. 3, Nida) kviečia į audiovizualinį koncertą „Ateiviai Nidoje”. Renginio metu trys muzikai – Petras Vyšniauskas, Saulius Astrauskas ir Vytautas Germanavičius bei fotomenininkas Gintautas Trimakas pristatys pastaruosius mėnesius Nidos meno kolonijoje rezidavusio kompozitoriaus Vytauto Germanavičiaus kūrinius.

Andrej_Vasilenko_nuotrauka1

Andrej Vasilenko nuotrauka

Koncerte skambės ne tik rezidencijos metu Nidoje Vytauto Germanavičiaus sumanyti nauji muzikiniai motyvai, bet ir kūriniai, sukurti dar 1995-aisiais, vienas tokių – soprano saksofonui parašytas solo kūrinys „Kosminiai spinduliai”. Kartu su klavišiniais grojančiu Vytautu Germanavičiumi jo kūrinius „Kosminės erdvės” (perkusijai, saksofonui ir elektronikai), „Peng Cau” (elektronikai, videoinstaliacijai ir mušamam kinų varpeliui) ir „Luminous” (saksofonams, klavišiniams, mušamiesiems) atliks saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir perkusininkas Saulius Astrauskas, vaizdo instaliacijas kurs fotomenininkas Gintautas Trimakas.

Audiovizualiniame koncerte skambanti muzika ves Saulės sistemos planetų ir dangaus kūnų paviršiais. Kelionė prasidės nuo centre esančios, sproginėjančios ir pulsuojančios šiluma žvaigždės ir skries sustingusių ledinių kūnų, esančių sistemos pakraštyje, link, o baigsis nauja dalimi – ateivių šokiais. Klausytojai persikels ne tik į tolimąsias visatas, bet ir artimus bei tolimus Žemės kraštus.

Kompozitorius Vytautas Germanavičius 1996-aisiais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos magistrantūros studijas ir 2005-aisiais Mills College elektroninės muzikos ir garso technologijų menų magistro studijas (JAV). Yra gavęs UNESCO-Aschberg stipendiją kūrybinei rezidencijai Banfo menų centre Kanadoje, taip pat rezidavo Visbio tarptautiniame kompozitorių centre Gotlande. Vytauto Germanavičiaus ilgose elektroakustinėse kompozicijose galima pastebėti free jazz muzikai ir garsiniam teatrui artimą intuityvumą ir subtilų disonansiškumą, skambesio koliažiškumą. Garso dinamika varijuojama nuo tyloje beveik išnykstančių triukšmų ir smulkiausių elektroninio garso granulių iki prasiveržiančių stipresnės energijos garso šuorų.

Varna Summer 2004 JAZZ

Petras Vyšniauskas. Rosen Donev nuotr.

Saksofonininko Petro Vyšniausko grojimas atspindi ne tik naujausius moderniojo džiazo pasiekimus, bet ir naują šiuolaikinės bei improvizacinės muzikos kalbą. Jis – kūrybingas ir talentingas virtuozas, galintis jungti skirtingus šiuolaikinės ir džiazo muzikos stilius ir kartu neprarasti savo šaknų ‒ lietuviško folkloro dvasios ir gelmės.

Saulius Astrauskas yra vienas ryškiausių Lietuvos perkusininkų, dalyvavo daugelyje tarptautinių šiuolaikinės bei džiazo muzikos festivalių, grojo su žymiais Lietuvos bei užsienio atlikėjais ir kolektyvais. S. Astrauskas bendradarbiauja su Lietuvos ir kitų Europos šalių kompozitoriais, yra inspiravęs naujų kūrinių mušamiesiems, parengė daugiau kaip 80 šiuolaikinės muzikos premjerų. Atlikėjas vedė meistriškumo kursus Perkusijos meno asociacijos (PAS) renginiuose Jungtinėse Valstijose, Prancūzijoje, Austrijoje, Olandijoje, Čekijoje.

Gintautas Trimakas yra vienas žymiausių Lietuvos fotomenininkų. Konceptualiojo meno atstovas nuo 1986-ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, dėsto Vilniaus dailės akademijoje.

Parašykite komentarą