Mykolės tapybos parodos „Gamtovaizdis” kodas – erdvė

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2018 m. sausio 14 d. eksponuojama personalinė Mykolės tapybos darbų paroda „Gamtovaizdis” yra antrasis svarbus jaunosios lietuvių kartos menininkės pasirodymas Lietuvoje ir pirmoji personalinė paroda Klaipėdoje.

Mykole

Mykolė (centre) ir parodos architektas, menininkės vyras Valdas Jencius. Rūtos Petniūnaitės nuotr.

Parodoje eksponuojama rinktinių ankstyvesnės kūrybos darbų kolekcija ir naujausi Mykolės kūriniai. Išskirtinai peizažą tapančią autorę nuo pat pradžių labiausiai domino erdvė. Kažkada piešusi interjerą, menininkė pajuto, kad sienos ją ima riboti, ir pajuto poreikį  į paveikslus perkelti gamtovaizdžio erdvę. Pasak Mykolės, „peizažo tema yra ypatinga. Gamtoje nėra politikos, blogų istorijų ar kokių nors ketinimų apskritai – tik nuolatinis atsinaujinimas, tačiau tuo pat metu ji – tarsi istorinis dokumentas, gulintis prieš mūsų akis. Man patinka savo kūryboje išreikšti tai, kaip gamta sugeria žmogaus pastatytas struktūras ir šiukšles, kaip visa tai tampa peizažo dalimi. Peizažas, kurį aš tapau, yra tarsi tuščia teatro scena, bet kartu joje jaučiamas judėjimas ir virsmas”.

IMGP5796maz

Mykolės tapybos parodos „Gamtovaizdis” fragmentas. Rūtos Petniūnaitės nuotr.

Ne mažiau svarbi menininkei ir parodos ekspozicijos erdvė. Pasak dienraščio „Klaipėda” žurnalistės Daivos Janauskaitės, Mykolės tapybos darbai „tokie gaivūs, tokie šviečiantys, kad kartais atrodo, jog salėje, kur jie kabo, kvepia mėtomis”. Mykolė pasakojo svajojanti, kad lankytojas jos parodoje užtruktų, o ne tik perbėgtų per salę. Lankydamasi Vakarų Europos parodų salėse ji analizavo, kas pritraukia lankytojus ir priverčia juos užsibūti. Menininkė teigia supratusi, kad neužtenka vien sukabinti paveikslus – juos reikia pateikti taip, kad lankytojas turėtų ką patyrinėti, paskaityti, pavartyti. Tekstus, piešinius, kitą rašytinę informaciją į tapybos darbų ekspoziciją menininkei padėjo integruoti parodos architektas, urbanistas Valdas Jencius.

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Mykolės tapybos paroda „Gamtovaizdis” veiks iki 2018 m. sausio 14 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Parašykite komentarą