Sony fotografijos apdovanojimai: Nacionalinio konkurso nugalėtojas – Simas Bernotas

Pasaulio fotografijos organizacija paskelbė 2021-ųjų „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ nacionalinės kategorijos nugalėtoją Lietuvoje, kuriuo tapo fotografas Simas Bernotas iš Vilniaus. Jo padarytą nuotrauką pavadinimu „Tradiciniai amatai. Žaislininko portretas“, kuri buvo pateikta konkurso Atvirojoje kategorijoje, ekspertų komisija anoniminio balsavimo metu išrinko geriausia Lietuvoje.

Simas Bernotas, „Tradiciniai amatai. Žaislininko portretas“
Simas Bernotas, „Tradiciniai amatai. Žaislininko portretas“

Pasak „Sony“ ambasadoriaus ir vertinimo komisijos nario Dano Macijausko, „Pasauliniai Sony fotografijos apdovanojimai“ yra vienas didžiausių ir atviriausių fotografijos konkursų, kuriame dalyvavimas yra nemokamas, o fotografijos talentai turi galimybę net ir su ribotu biudžetu pristatyti savo darbus. „Fotografija pirmiausia turi patraukti žiūrovo dėmesį ir galėti papasakoti istoriją. Linkiu, kad vis daugiau fotografų atsiųstų savo darbus konkursui, o tinkamų temų savo nuotraukoms ieškotų ištisus metus“, – teigė D. Macijauskas.

Sužinojęs apie tarptautinį pripažinimą, Nacionalinio konkurso Lietuvoje laureatas pasidalino savo mintimis: „Šiam kadrui bei visai serijai turėjome didelių norų bei planų, tačiau nelemta pandemija kortas sumaišė stipriai, tad labai džiaugiuosi, kad šis darbas buvo pastebėtas vieno didžiausių pasaulyje fotografijos konkursų komisijos, viliuosi, kad rasime galimybę juos eksponuoti gyvai mūsų šalyje.“ Paklausus apie tai, kaip prasidėjo jo, kaip fotografo kelias, S. Bernotas pripažino, kad pomėgis užfiksuoti akimirkas atsiskleidė jau labai seniai, o įgūdžiai vystėsi lėtai, palaipsniui. Tačiau didžiausią įtaką padarė artimųjų suteikta laisvė savęs paieškose ir romantizuotas fotografo įvaizdis. Šiuo metu Bernotas su žmona Laima kaip viena komanda dirba profesionaliais vestuvių, portretų bei verslo fotografais ir šią veiklą labai vertina.

Paklaustas, kas slypi už nuotraukos kadro, autorius pasakojo, kad 2019–2020 metais kartu su žmona Laima bei „Wide Wings“ studija įgyvendino Lietuvos kaimo turizmo asociacijos inicijuotą projektą, skirtą tradicinių amatų populiarinimui. „Išsikėlėme sau tikslą amatininkus pateikti herojiškai, magiškai bei vientisai. Per visą Lietuvą aplankėme 30 amatininkų, vienas iš jų ir buvo drožėjas-žaislininkas Jonas.“ Nuotraukos autoriaus teigimu, fotosesiją lydėję pokalbiai leido atrasti bendrų gyvenimo taškų, tarp kurių svarbiausias – šeima. S. Bernotas priėmęs nedidelę dovanėlę iš nuotraukos herojaus – žaislinį inkilėlį, kaip linkėjimą šeimos pagausėjimui, ir po kelių dienų netikėtai sužinojo, kad iš tiesų taps tėčiu!

Nacionalinis apdovanojimas – tai Pasaulinės fotografijos organizacijos ir „Sony“ iniciatyva, skirta paremti vietos fotografų bendruomenes visame pasaulyje. 2021 metais šis apdovanojimas teikiamas 53 šalyse. „Pasauliniams Sony fotografijos apdovanojimams“ buvo pateikta daugiau kaip 330 tūkst. nuotraukų iš 220 pasaulio vietovių. Atvirojoje kategorijoje, kurios dalyviai automatiškai varžosi ir Nacionaliniame konkurse, buvo pateikta daugiau kaip 165 tūkst. nuotraukų. Nacionalinio apdovanojimo laimėtojai gauna „Sony“ skaitmeninės fotografijos įrangą ir galimybę savo darbus paviešinti savo šalyje ir pasaulyje. Susipažinti su Nacionaliniame konkurse nugalėjusių nuotraukų archyvu galite ČIA.

Galutiniai 2021-ųjų „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ laimėtojai studentų, jaunimo, atvirosios ir profesionalų kategorijose bus paskelbti šių metų balandžio 15 d. per Pasaulio fotografijos organizacijos skaitmenines platformas.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali fotografijos iniciatyvų platforma. Dirbdami 180-yje šalių turinti tikslą paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją ir atkreipti dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Organizacija didžiuojasi užmegztais tęstiniais ryšiais su atskirais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Pasaulio fotografijos organizacija rengia ištisus metus vykstančius renginius įskaitant „Pasaulinius Sony fotografijos apdovanojimus. Daugiau informacijos: www.worldphoto.org

Apie „Pasaulinius Sony fotografijos apdovanojimus“

Gerai žinomi „Pasauliniai Sony fotografijos apdovanojimai“, kuriuos rengia Pasaulinės fotografijos organizacija, yra vienas svarbiausių įvykių viso pasaulio fotografų kalendoriuose. Šis jau 14 metus iš  eilės rengiamas fotografijos konkursas, kuriame galima dalyvauti nemokamai, atspindi pasaulinės fotografijos tendencijas ir leidžia iš arti pažvelgti į šiandieninę fotografiją. Skirtas pripažintiems ir dar tik kylantiems kūrėjams, šis konkursas suteikia galimybę pristatyti savo darbus visame pasaulyje. Papildomas apdovanojimas kasmet skiriamas pripažintiems fotografams už jų reikšmingą indėlį fotografijos srityje.

Parašykite komentarą