Klaipėdoje – fotomenininko Remigijaus Treigio „Vilniaus dienoraštis“

Klaipėdos uosto teritorijoje įsikūrusioje šiuolaikinio meno galerijoje TEMA 2021 m. liepos 29 dieną, ketvirtadienį, 20 val. bus atidaryta fotomenininko Remigijaus Treigio darbų paroda „Vilniaus dienoraštis“. Tai jau trečioji paroda šią vasarą savo veiklą pradėjusioje galerijoje TEMA, kuri lankytojus kvies pasinerti į tamsa nupasakotą nematomą Vilniaus miesto pusę.

Remigijaus Treigio darbų ciklo „Vilniaus dienoraštis“ ekspozicijos Vilniaus rotušėje fragmentas. Autoriaus nuotr.
Remigijaus Treigio ciklo „Vilniaus dienoraštis“ ekspozicijos Vilniaus rotušėje fragmentas. Autoriaus nuotr.

R. Treigys, kuriam 2018 metais buvo suteiktas Klaipėdos miesto kultūros magistro vardas, sostinei dedikuotą fotografijų ciklą sukūrė 2020 metais. Nedideliu skaitmeniniu fotoaparatu užfiksuoti darbai jau buvo eksponuoti Vilniaus rotušėje, Šiaulių dailės galerijoje bei Palangos Antano Mončio namuose-muziejuje.

„Atvažiavus į nepažįstamą miestą, suaštrėja žvilgsnis, matymas. Atvažiavus fotografuoti ir ieškoti naujų motyvų ir emocijų, bandai įeiti ten, kur galbūt niekada neįeitum, kur neįeitų tikrasis to miesto gyventojas. Mano fotografijose nėra įvardijama konkreti vieta, man tai nėra svarbu. Svarbu yra pati miesto atmosfera, miesto šviesa, miesto linija, miesto charakteris, nuotaika”, – apie ciklą „Vilniaus dienoraštis“ pasakoja autorius.

„R. Treigys čia atsiveža savo klaipėdietišką prietemą, kai rudeninės miglos ir debesys vos beįleidžia šviesą, palengva dingsta daiktų kontūrai, – parodos anotacijoje rašo menotyrininkė ir kuratorė Agnė Narušytė. – Tamsa – šio fotografo objektas ir įrankis.”

R. Treigys yra surengęs apie 50 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, jo darbai įtraukti į įvairių Lietuvos, Danijos, Suomijos, Belgijos fotografijos ir meno centrų kolekcijas. 2006 metais už kūrybinius ir organizacinius pasiekimus gavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos premiją, 2020 metais tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius’20“ buvo paskelbtas geriausiu menininku.

R. Treigio paroda „Vilniaus dienoraštis“ galerijoje TEMA (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda) veiks liepos 29 – rugpjūčio 12 dienomis. Galerija atidaryta kasdien 18-22 val.

Parodą remia „Lightforms.lt“ ir „Herkus Kantas“.

Galerijos TEMA informacija

Parašykite komentarą