Prancūziškų lagaminų istorijos

1835 m. niekam nežinomas prancūzų berniukas vardu Louisas Vuittonas sukorė 400 kilometrų pėsčiomis iš rytinės Prancūzijos provincijos iki Paryžiaus tam, kad pagaliau atsidurtų didžiojoje mados sostinėje.

Tada jam buvo vos keturiolika metų, tačiau talentingas vaikinukas greitai gavo darbą „Malletier” dirbtuvėje, kurioje buvo rankomis gaminami pirmieji kelioniniai lagaminai, šiuolaikinių savo versijų prototipai.

Netrukus auksines rankas turėjusį Louisą pakvietė kurti lagaminus pačiai imperatorienei Eugenijai de Montijo, Napoleono III žmonai. Louisas tai darė taip gerai, kad dar po kelių metų jau galėjo įkurti savo lagaminų dirbtuvę.

„100 Legendary Trunks”

Istorija, prasidėjusi lagamine

Taigi, 1854 metais mažoje Paryžiaus gatvelėje Rue Neuve des Capucines jis atvėrė duris į dar neregėtą lagaminų pasaulį. Tiesa, iš pradžių Vuittono lagaminai labiau priminė prabangias krovinines dėžes nei lengvus nešiojamus lagaminus, tačiau netrukus jis ėmė gaminti ir naujoviškus lagaminus, kurie buvo lengvi, nepralaidūs vandeniui ir puikiai atrodė. Štai kodėl jie žaibiškai paplito tarp aristokratų ir tapo visų geidžiama preke. Kiti lagaminų meistrai ėmė kopijuoti L. Vuittoną. Visa tai vyko jau prieš daugiau nei šimtą metų.

Užkariavęs Paryžių lagaminais, vos po metų L. Vuittonas atidarė ir pirmąją parduotuvę Anglijoje – Londono Oxford Street gatvėje. Didžiajam meistrui mirus, lagaminų verslą perėmė jo sūnus Georgesas Vuittonas, kuris lagaminų namus pavertė visame pasaulyje garsiu prekės ženklu ir užpatentavo legendinę LV monogramą. Monogramų idėjas Georgesas pasiskolino iš Japonijos ir tolimųjų Rytų meno, dėl kurio to meto prancūzų aristokratai tiesiog kraustėsi iš proto. Be to, Vuittono sūnus nebeapsiribojo vien prabangių lagaminų gamyba, jis pirmasis pradėjo kurti legendines rankų darbo rankines su LV monogramomis.

“Secret Places at Louis Vuitton” – Asnières

Prieš karą Vuittono įpėdinis atidarė firminę LV parduotuvę garsiausioje Paryžiaus gatvėje – Eliziejaus laukuose. Tuo metu ši parduotuvė tapo didžiausia kelioninių prekių parduotuve visame pasaulyje. Jau tarpukariu LV imperija ėmė plėstis per visus penkis pasaulio kontinentus: prancūziškų lagaminų parduotuvės atvėrė duris Niujorke ir Vašingtone, taip pat Indijos Bombėjuje, Egipto Aleksandrijoje ir net Argentinos Buenos Airėse.

Antrojo Pasaulinio karo metais virš LV lagaminų pakibo juodas debesis, apie kurį gamintojo atstovai nemėgsta kalbėti iki šiol – LV mados namai koloboravo su naciais. Po karo lagaminų imperija su ją valdančiu L. Vuittono vaikaičiu Gastonu-Louisu Vuittonu plėtėsi toliau. Tuo metu, kai europiečiai ir amerikiečiai ėjo iš proto dėl hipiško gyvenimo būdo, bitlų, ronkenrolo ir kosmoso, LV užkariavo Azijos rinką. Jie atidarė LV parduotuves Japonijoje – Tokijuje ir Osakoje, vėliau Taipėjuje (Taivanas) ir Seule (Pietų Korėja).

LOUIS VUITTON Journeys Awards 1st Edition – “The Time Walker” (rež. Sho Tsukikawa)

Šiandien LV asortimentas aprėpia daug daugiau nei vien tik lagaminus ir rankines. LV leidžia ir kelionių knygas, itin stilingus miestų gidus.

Louis Vuitton City Guide 2012 – Paris & Perfumes

LV priklauso ir įvairių ganėtinai keisto dizaino ir šypseną keliančių funkcijų bei jų kombinacijų lagaminų  autorystė, pavyzdžiui, lagamino-lovos, lagamino-bibliotekos, lagamino-indaujos ir kt. Ko gero, pats keisčiausias LV pagamintas lagaminas bus skirtas kosmosui: 2009 m. mados namai buvo labai rimtai susižavėję tarpgalaktinėmis ekspedicijomis ir sukūrė specialų, erdvėlaivio „Apollo 11″ keturiasdešimtmečio jubiliejui skirtą, kiaušinio formos lagaminą. Su juo, matyt, tikrai būtų galima skristi į kosmosą…  Į savo lagaminų ir kelioninių krepšių reklamines kampanijas LV sugebėjo įtraukti ir tikrų tikriausią astronautę – pirmąją amerikiečių moterį kosmose – Sally Ride, išskriejusią į orbitą dar 1983 m.

Bet tai jau ne tokia didelė staigmena žinant, kad LV lagaminus yra reklamavęs ir pats buvęs SSRS lyderis Michailas Gorbačiovas, pancūzų kino legenda Catherine Deneuve, režisierius Francis Fordas Coppola su dukra Sofia, garsiausi pasaulio tenisininkai Andrė Agassis ir Steffi Graf, daininikai Madonna, Bono iš „U2″, Keithas Richardsas iš „The Rolling Stones” bei daugelis kitų pirmo kalibro kino, muzikos ir mados pasaulio garsenybių.

Net mados kaizeris Karlas Lagerfeldas, dirbantis konkurentams – mados namams „Chanel”, tampa geriausiu LV draugu, kai kalbame apie lagaminus. Pavyzdžiui, LV specialiai jam sukūrė lagaminų komplektą, skirtą „iPod” grotuvams… Mados kuluaruose sklando gandai, kad Lagerfeldas yra pamišęs dėl „Apple” ir turi 80 „iPod” grotuvų, kuriuos keliaudamas gabenasi su savimi. Sukurę naująjį nekuklios 15 tūkst. dolerių vertės lagaminų komplektą, LV išsprendęs visas kvaištelėjusio mados dizainerio muzikinių žaisliukų transportavimo problemas.

Louis Vuitton – Retracing the Trunk

FOTO © Louis Vuitton

 

Parašykite komentarą