„Šaltinis”: kaitos procesai studentų tarpdisciplininio meno parodoje

Balandžio 14 d., penktadienį, 16.00 val. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas (Daržų g. 18, Klaipėda) kviečia į Šiuolaikinio meno ir medijų studijų programos studentų tarpdisciplininio meno parodą. Parodoje bus eksponuojami tarptautinių kūrybinių dirbtuvių „Šaltinis” („Source”) metu sukurti darbai.

Projekto, kurio iniciatorės ir vedėjos Leipcigo (Vokietija) Vizualaus meno akademijos Fotografijos ir Tarpdisciplininio meno fakulteto dėstytojos, menininkės Tina Bara (fotografija) ir Alba d’Urbano (tarpdisciplininis menas), metu studentai tyrinėjo žmogaus prigimtį, jo praeitį, dabarties gyvenimo momentus, skirtingus asmens tapatybių aspektus ir slinktis. Tyrimui buvo pasirinktos šeimos, giminaičių portretinės fotografijos, kurių gausu mūsų tėvų ir senelių albumuose.

Analizuodami, interpretuodami savo autoportretus bei šeimos narių fotografijas, kūrybinėse dirbtuvėse video-, fotografijos technikomis studentai kūrė personalinius vaizdo pasakojimus apie įvairius, gal ne visada pozityvius, bet visada neišvengiamus asmens kaitos procesus, kartai keičiant kartą.

Tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Vilniaus dailės akademijos (VDA) Šiuolaikinio meno ir medijų programos II kurso studentės: Dainora Petrauskaitė, Jevgenija Škaliova, Julija Docenko bei šiuo metu VU ir VDA pagal Erasmus programą studijuojanti kanadietė Emily Dundas (Thompson Rivers universitetas, Kanada).

Kūrybinės dirbtuvės VDA Klaipėdos fakultete organizuojamos bendradarbiaujant su VDA Erasmus partnere Leipcigo vizualiųjų menų akademija, VDA Klaipėdos fakulteto Šiuolaikinio meno ir medijų studijų programos socialiniu partneriu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru.

Parašykite komentarą