Romo Klimavičiaus „Žmogus ir jo veidai”

2017 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Klaipėdos galerijos filiale mados ir verslo centre „Herkaus galerija” (Herkaus Manto g. 22) vyks Romo Klimavičiaus personalinės parodos „Žmogus ir jo veidai” atidarymas.

Klimavicius_turgaus_aikste

Romas Klimavičius, „Turgaus aikštė“. 50 x 120 cm, aliejus, drobė, 2017 m.

Klaipėdietis dailininkas Romas Klimavičius parodoje „Žmogus ir jo veidai” pristatys keturis savo darbų ciklus – savotiškus savo veidus, kuriais jis žvelgia į žiūrovą, o žiūrovas bando per juos perskaityti autoriaus siunčiamus laiškus.

„Klaipėdos” ciklas mėgina žiūrovą sugrąžinti į senojo Mėmelio, kurio istorinių-architektūrinių citatų ir įvairių šmėklų Klaipėdoje vis dar netrūksta, laikus. Aliejaus ant popieriaus technika autoriui leidžia tobulai atskleisti tą kiek šmėklišką mūsų miesto atmosferą.

Cikle „Moterys” autorius dalinasi savo potyriais siekiant suvokti amžinojo moteriškumo raiškos peripetijas šiuolaikinio vyro sąmonėje ir tokios raiškos refleksijos galimybes. Tema, atrodytų, banali, nuvalkiota, bet kartu visada aktuali ir neišsemiama. Tikėkimės, kad Romas visiems mums ir kiekvienam atskirai pasakys kažką naujo apie vis tas pačias ir visada kitokias moteris.

R. Klimavičiaus „Laiškai” plačiai paplito po pasaulį. Šiandien Romas-paštininkas pristato dar vieną laiškų siuntą. Norisi tikėti, kad kiekvienas, atplėšęs savo voką, ras tą žinutę, kurios taip ilgai laukė.

Klimavicius_Seimos_zidinys

Romas Klimavičius, „Šeimos židinys“, h 20, ketus, bronza, akmuo.

Ekspoziciją baigia ciklas „Daiktai, šventieji ir kitos smulkmenos”. Autorius pateikia savo ilgo gyvenimo Klaipėdoje metu globotų, jos užkaboriuose ir patamsiuose rastų ir šiaip priklydusių daiktų manifestaciją. Menininkas sugeba itin grakščiai, tarsi minimalaus chirurginio įsikišimo būdu juos transformuoti, suteikti jiems naują prasmę. Atrodo, kad R. Klimavičius, kurdamas savo mažosios plastikos objektus, naudoja stebuklingą, tik alchemikams ir šamanams žinomą technologiją, raganavimo būdą pakeisti daiktų (elementų, agregatų, korpusų…) prigimtį ir suteikti jiems naujas savybes. Ir atiduoda juos mums, kad surastume juose jų neribotas galias, pajustume jų teikiamus malonumus, pagautume juose slypinčią akimirkos euforiją. Autorius dosnia demiurgo ranka paleidžia į pasaulį naujus daiktus ir nežinomus mechanizmus. Mums belieka tik palaiminti jų nežinomus kelius.

Arvydas Piepalius

Paroda vyks iki spalio 18 d.

Parašykite komentarą