Rolando Marčiaus personalinė paroda „Žalioji zona”

Rugpjūčio 18 d. (penktadienį) 19 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Rolando Marčiaus personalinė paroda „Žalioji zona”.

Rolandas Marčius. Be pavadinimo

Parodoje „Žalioji zona” fiksuojamos žalios spalvos ribinės situacijos, kuriose persipina baltiški peizažai ir motyvai. R. Marčiaus meninėje praktikoje žalia reiškiasi ir kaip erdvė, ir kaip objektas. Zona ‒ erdvė, kur vyksta tam tikri reiškiniai, tai ir geografinis teritorinis vienetas, kuriame dalykai susijungia tam tikromis savybėmis.

Tapybos ciklas „Žalioji zona” apima žaliojo kolorito eksperimentus ir žodžio „žalias” semantikos tyrimą. Žalia ‒ viena iš spektro spalvų, išgaunama sumaišant mėlyną ir geltoną spalvas. Ji simbolizuoja rojų, augmeniją, pavasarį, sveikatą, jaunystę, gyvastį, atsinaujinimą, dvasios brandumą, viltį ir džiaugsmą, grožį ir laimę, nuolankumą, nusižeminimą, laisvę ir t. t. Žalia taip pat žymi tarpinę būseną: kas nesunokęs, neišviręs, nesubrendęs, neapdirbtas, nepatyręs, neišprusęs. Lietuviams žalia turi simbolinę maginę paskirtį. Ji viena pagrindinių ir lietuvių dailėje, kur susiklosčiusi stipri peizažo tradicija.

R. Marčius tyrinėja spalvos atspalvių sąveiką monochrominėse drobėse, kurias skaido geometrinės figūros: rombai, trikampiai, lygiagretės, kvadratai. Daugiabriaunės prasmės, archetipiniai elementai, geometrinės ir monochrominės spalvų struktūros susipina į fantasmagoriškus naratyvus.

Rolandas Marčius 1994‒1998 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 1998‒2009 m. gyveno ir dirbo JAV. Nuo 2012 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Paroda veiks iki rugsėjo 6 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Parašykite komentarą