Nidoje – Kristinos Marić paroda „Smėlyje”

2019 m. vasario 3 d. 15 val. Nidoje, laikinoje projektų erdvėje „Kioskas” (Taikos g. 11) atidaroma Nidos meno kolonijos rezidentės Kristinos Marić paroda „Smėlyje”*.

Kristina_Maric

Kristinos Marić performanso „Smėlyje“ fragmentas

Pabėgimas nuo kasdienybės, kontrolė ir kitų akys, siekimas išugdyti žmonių norą ištrūkti iš dehumanizuoto pasaulio, kuriame gyvename. Absurdišku savo realybės matymo apribojimu autorė įspėja, kad mes per prievartą ištrinami iš savo atminties ir stovime priešais užmerktomis akimis. Menininkė kviečia lankytojus prisijungti prie jos skęstant nežinomoje, paslaptingoje ir purvinoje sferoje.

Kristina Marić baigė dailės ir multimedijų studijas Osijek meno akademijoje, Kroatijoje. Menininkės pozicija jos performansuose ir multimedijų instaliacijose varijuoja tarp aktyvios provokacijos iki tyčinio ir sąmoningai pasirinkto pasyvumo. Naudodama absurdiškus momentus, savo kūriniais ji bando peržengti mums įprastas kasdienio gyvenimo patirtis. Kristinos tikslas yra išprovokuoti savarankišką žiūrovių požiūrį į pasaulį bei savo kaip menininkės poziciją.

Daugiau apie menininkę – www.kristinamaric.com

Paroda veiks iki 2019 m. vasario 24 d.

Projekto globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

* Renginio atidarymas vyks anglų kalba.

VDA Nidos meno kolonijos informacija

Parašykite komentarą