Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Viliaus Ksavero Slavinsko „Paslapties nuojautos“

Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) nuo 2022 m. gegužės 6 d. veiks Viliaus Ksavero Slavinsko tapybos paroda „Paslapties nuojautos“.

Vilius Ksaveras Slavinskas. Paukščiai. 100x90 cm, drobė, akrilas.
Vilius Ksaveras Slavinskas. Paukščiai. 100×90 cm, drobė, akrilas.

Vilius Ksaveras Slavinskas, Naujojoje Klaipėdos galerijoje pristatydamas savo kūrybos parodą „Paslapties nuojautos“, jau jos pavadinimu intriguoja ir kviečia žiūrovą dialogui, kartu palikdamas jam erdvės pačiam pajausti ir įžvelgti kompozicinius niuansus.

Atlikimo maniera V. K. Slavinsko kūriniuose neįtikėtinai darniai persipina su kūrybine laisve ir drąsa eksperimentuoti, ieškoti netikėtų savitų sprendimų, veržtis iš įprastų kompozicinių rėmų ir kartu išlaikyti aukštą meistriškumo lygį. Kūriniuose vyrauja portretinės ir figūrinės transformacijos, ženklų ir simbolių kalba liudijančios šiuolaikinio pasaulio, santykių prieštaras ir priešpriešas.

„Eksponuojamose kompozicijose autorius keičia savo nuolatinių tapybos personažų (paukščių, žuvų, žmonių, etc.) būvius ir formas, tarsi tikėdamasis modifikuotoje formoje atsirasiant ir naują esmę, atsakymą į klausimus, lydinčius V. K. Slavinską visą jo kūrybinį kelią nuo pat XX a. 8-ojo dešimtmečio. Klausimus apie save pasaulyje ir pasaulius savyje. Siurrealioje erdvėje susipinantys tikrovės ir sapno vaizdiniai dvelkia skaidriu liūdesiu ir kartais kiek nerimastinga viltimi, o kartais – tiesiog didinga rimtimi. Autorius, kaip visada, gyvai jaučia spalvą, ieško laisvų kompozicinių sprendimų, pasižymi spalvine ir jausmine ekspresija“, – dailininko parodą apibūdina menotyrininkė Vilma Kilinskienė.

„Atmesdamas dirbtinę kūrybos pozą, stengiausi būti nuoširdus savo minčių vingiams. Tapyba tapo panaši į džiazavimą, kurio nuolatinė potėpių ir spalvų kaita naudojama įvairiems jausmams atskleisti. Ekspresyvus kelias į abstrakciją yra labai viliojantis, bet mintys neleidžia nutolti nuo aplinkos, veidų improvizacijų, paukščių, žuvų persipynimo su potėpių ir spalvų žaismu. Savo ieškojimuose bandau suvokti supančio pasaulio paslaptį, sukurti asmeninės patirties asociacijų viziją. Pasitikiu žiūrovų asmeninėmis kūrinio suvokimo variacijomis, kurios kiekvienam gali keistis priklausomai nuo nuotaikos. Jei kūrinio paslapties nuojauta išlieka, vadinasi, galima vėl įsitraukti į jos paieškas, teikiančias įvairius asmeninius kūrybinius pojūčius. Taip bandau pasidalyti kūrybos džiaugsmu, savotišku katarsiu su žiūrovu, norinčiu pajusti kūrybines improvizacijas“, – apie savo kūrybą pasakoja menininkas.

Vilius Ksaveras Slavinskas gimė 1943 m. Kaune, mokėsi Kauno dailės mokykloje, 1978 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą. Lietuvos dailininkų sąjungos, dailininkų klubo „Meno sparnai“, akvarelininkų klubo „Aqua-12“ narys,  ilgametis dailininkų klubo „Sfinksas“ pirmininkas. Yra surengęs per šimtą personalinių kūrybos parodų, dalyvavo daugelyje  grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje: Švedijoje, Kanadoje, Norvegijoje, JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitur.

Kviečiame dialogui su V. K. Slavinsko kūryba.

Paroda vyks iki 2022 m. birželio 2 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Parašykite komentarą