Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Nijolės Šaltenytės „Sutrikdytas ritmas”

2018 m. rugpjūčio 8 d., trečiadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) atidaroma grafikės Nijolės Šaltenytės kūrybos paroda „Sutrikdytas ritmas”.

Nijole_Saltenyte_Other_Sad_Sunday

Nijolė Šaltenytė, „Kitas liūdnas sekmadienis“

Vilnietė grafikė Nijolė Šaltenytė – Lietuvoje puikiai žinoma dailininkė, Naujojoje Klaipėdos galerijoje pristato personalinę parodą „Sutrikdytas ritmas”, kurioje žiūrovai išvys pastarojo laikotarpio dailininkės kūrybą.

N. Šaltenytė – giliaspaudės meistrė, išmoningai įvaldžiusi šešėlių ir šviesotamsos sferas, dėl kurių jos estampai artimesni mistikos ir vizijų pasauliui, nei realybei. Tiesa, kūriniams pasitelkiami konkretūs pavidalai (žmonių ar gyvūnų siluetai, kasdienybės daiktai ir detalės etc.), o pasakojimas kuriamas kinematografiškai kaitaliojant arba atkartojant šiuos vaizdinius. Taip tarytum fiksuojama kasdienybės slinktis, akimirkų detalės, tarp kurių išryškėja pagrindinė kūrybos ašis – moteris ir jos aplinka. Šiuose pasakojimuose N. Šaltenytė anaiptol nėra buitiška ar tiesmuka. Autorė metaforiškai ir įtaigiai audžia moters sapnų, svajonių ir fantazijų audinį. Neretai veikėjos yra jaunatviškos valiūkės, nerūpestingos ir kupinos gyvenimo džiaugsmo, tarytum kilsteltos virš šios žemės rūpesčių. Nors estampuose neverda akivaizdžios aistros bei dramos, visgi ofortų monochromija, šviesotamsa, iracionaliai plyna kompozicija spengia nerimo tyla, taip romantiškus moteriškumo pasakojimus paversdama gilios savistabos ir brandaus buvimo liudijimu.

Nijolė Šaltenytė – savita dailininkė grafikė, svarbių meno projektų iniciatorė bei organizatorė, tarptautinių parodų kuratorė. Kūrybinę veiklą dailininkė pradėjo 1974 m. Nuo to laiko iki dabar surengė per trisdešimt personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Austrijoje, Kanadoje, JAV, Japonijoje ir kt.), dalyvavo daugiau nei 80 tarptautinių ir vietinių grafikos meno parodų, kuriose pelnė reikšmingų apdovanojimų – diplomų, medalių, premijų, jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos bei užsienio muziejai.

Jurga Minčinauskienė

Paroda veiks iki rugsėjo 5 d.

Parašykite komentarą