„Individualistų“ grupės paroda Naujojoje Klaipėdos galerijoje

2021 m. rugsėjo 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) atidaroma LDS kūrybinės grupės „Individualistai“ paroda ,,Songs of Myself“, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Parodos kuratorė – Violeta Gaidamavičiūtė-Kisielienė.

Rimas Bičiūnas. Mėlyna vasara. 2006 m., drobė, aliejus, 93x93 cm
Rimas Bičiūnas. Mėlyna vasara. 2006 m., drobė, aliejus, 93×93 cm

„Songs of Myself” – vienas iš nebaigtų Vytauto Mačernio eilėraščių ciklų – inspiravo idėją surengti vizualiųjų menų parodą, kurios pagrindinė mintis – atviras, intymus menininko kalbėjimas, projektuotas į egzistencinius išgyvenimus, būties erdvę ir savęs pažinimą. Parodoje orientuojamasi į poetiniam mąstymui artimą apibendrintą darbų meninę raišką, kur vengiama konkretybių bei aktualijų, kalbama apie realybėje neegzistuojančius įvykius ir žmones, išplaukiančius iš atsiminimų, sapnų ir vizijų. Jie panašūs į save ir keistai nebe panašūs. Jie ateina kaip vienkartiniai regėjimai…“ – rašo dailėtyrininkė Gražina Gurnevičiūtė.

Grupė „Individualistai“ – profesionalių Lietuvos dailininkų grupė, 1993 m. subūrusi įvairaus braižo, skirtingų kartų menininkus, neabejingus savo krašto kultūrai, istorijai, jaučiančius prigimtinį ryšį su etninėmis šaknimis ir ieškančius kelių, kaip moderniai integruoti paveldėtas tradicijas į šiuolaikinės dailės raidą. Kūrybinei grupei šiuo metu priklauso 50 dailininkų: tapytojų, grafikų, skulptorių. Pagrindinė komunikacijos forma – parodos, plenerai, „diskusijos kūriniais” viešosiose erdvėse.

Paroda veiks iki spalio 16 d.

Naujosios  Klaipėdos galerijos informacija

Parašykite komentarą