Naujoji Klaipėdos galerija pristato Kristinos Juškevičiūtės-Kinderienės keramiką

2021 m. liepos 1 – 29 dienomis Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) veiks Kristinos Juškevičiūtės-Kinderienės paroda „Keramikos grafika“.

Kristinos Juškevičiūtės-Kinderienės keramikos darbas
Kristinos Juškevičiūtės-Kinderienės keramikos darbas

Kristina Juškevičiūtė-Kinderienė pristato parodą, kurios ekspozicijoje – keramika, iliustruota grafikos darbais. Dailininkė, atradusi baltą molį, poglazūrines pasteles ir pieštukus, suprato, kad tai – jos kūrybos kelias.

„Esu keramikė ir grafikė. Lipdydama ir dekoruodama savo darbus, atradau ir išplėtojau piešimo ant molio pastelėmis ir pieštukais techniką. Tokiu būdu sujungiau vaizduojamąjį ir taikomąjį menus, keramiką – su grafika. Ta jungtis mane žavi todėl, kad taikomasis menas gali dalyvauti mūsų kasdienybėje, suteikdamas jai prasmės ir grožio“, – savo kūrybą apibūdina autorė.

Menininkė parodoje pristato keramikos darbus, sukurtus per pastarąjį pusmetį. Parodoje vyrauja išgrynintos, minimalistinės indų formos, kurias pripildo linijos, brūkšneliai, pasteliniai tonai. Tiesa, nesklidinai pripildo, lieka vietos ir tuštumai. Tuštumai, kuri kviečia dar daugiau ieškoti ir atrasti.

Kristina Juškevičiūtė-Kinderienė (gim. 1986 m.) 2006–2010 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo vaizduojamąją grafiką. Šiuo metu gyvena ir kuria Leliūnuose, Utenos r. Menininkė yra surengusi keturias asmenines parodas, 2016 m. įkūrė keramikos studiją „Indelis medyje“. 2020 m. keramikos edukacijų projektas „Molis. Pastelės. Pieštukai. Atradimai“ buvo finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. 2020 m. Lietuvos kultūros taryba menininkei skyrė kultūros ar meno kūrėjo individualią stipendiją.

Paroda veiks iki liepos 29 d.

Parašykite komentarą