“MENO TERMINALAS”: ŽIŪRĖTOJAMS, STEBĖTOJAMS IR VERTINTOJAMS

Rugsėjo 16 d., trečiadienį, 18 val. Kauno galerijoje „Meno forma” (Savanorių pr. 166) kuratoriai Ignas Kazakevičius ir Vidas Poškus pristato projekto „Meno terminalas” baigiamąją versiją, kuria iš esmės perkrato Lietuvos šiuolaikinį meną ir jo suvokimo principus.

Meno_terminalas

Šia paroda kuratoriai ir meno kritikai Ignas Kazakevičius ir Vidas Poškus tęsia 2012 m. projekte „Prestižas: šių dienų fantasmagorija” pradėtą meno publikos tyrimą. Tąsyk autoriams talkino šių metų Kauno bienalės kuratorius Nicolas Bourriaud, parašęs esė projekto katalogui.

Naujausia I. Kazakevičiaus ir V. Poškaus paroda yra adresuota žiūrėtojams, stebėtojams ir vertintojams – būtent taip kuratoriai charakterizuoja meno publiką, kuriai pristato 3 metus kurtą ir vystytą „Meno terminalo” projektą – unikalų meno sklaidos, vertinimo ir pažinimo algoritmą. Naujausioje projekto versijoje vyksta Lietuvos šiuolaikinio meno scenos remake’as, kuriam atstovauja šešiolika jos stereotipų – fenomenų bei menininkų. Parodoje – skirtingų kartų menininkų biografijos ir kūrybos klišės, jiems atstovaujantys fetišai – senas batas, žmogaus kaukolė ar dirbtuvės dulkės, gintaru inkrustuoti svarbiausi karjeros etapai, parodos katalogas, kuriame Miglės Anušauskaitės piešti komiksai „įgarsina” kuratorių sukurtą meno pažinimo abėcėlę. Pastaroji – tai iššūkis meno publikai, siūlantis kartu inventorizuoti meno suvokimo fenomeną, „suredaguoti” bet kurį menininką ar meno kūrinį, užklijuojant tinkamą etiketę.

„Meno terminalas” suteikia galimybę aprėpti plačias kūrėjų ir suvokėjų gretas ir yra tarsi netradiciniu būdu surašyta recenzija – kondensuotas kūrybos apibendrinimas, skirtas bet kokio kultūrinio bei meninio pasirengimo lankytojui. „Jūsų požiūris – mūsų koncepcija”, – teigia kuratoriai. Naudodami kičo estetikos elementus, I. Kazakevičius ir V. Poškus konstruoja „parodas parodoje”, hiperbolizuoja menotyros ir kuratorystės funkcijas: vertinti, bendradarbiauti, organizuoti, tirti.

Ši paroda – tai bandymas sukurti universalią formulę, kurią naudodamas kiekvienas žmogus, nepaisant jo socialinio statuso, intelektinio konteksto, išsilavinimo ir tautybės, galėtų perprasti šiuolaikinio meno galvosūkius.

Paroda galerijoje „Meno forma” veiks iki spalio 10 dienos.

Daugiau informacijos: www.art-terminal.com.

Parašykite komentarą