„MADEINLITHUANIA #”: Giedros Purlytės tapybos paroda

2017 m. kovo 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos” galerijos filiale (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) atidaroma Giedros Purlytės tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #”.

Giedra_Purlyte

Giedros Purlytė kūrybinis moto: estetika ir spalva. „Tyla, kurios norisi klausytis. Gamtos interpretacijos. Paslaptis, intuityvus emocinės tiesos ieškojimas. Pagrindinis siekinys – sukurti harmoningą visumą drobėje ir kalbėti tapybos kalba, išreikšti save per spalvą, kurią laikau galinga išraiškos priemone, ir šviesą – pagrindinę tapybos kūrinio ašį”, – apie savo kūrybą kalba autorė.

Parodoje „MADEINLITHUANIA #” pristatomi kūriniai, kuriuos G. Purlytė sukūrė per paskutinius dvejus metus. Parodos tema – tapatybės paieškos visuotinių globalizacijos procesų akivaizdoje. Šiuolaikinio žmogaus gyvenime vis daugiau vietos užima socialiniai tinklai, oro uostai, sutartiniai simboliai, trumpiniai. „Google” leidžia surasti viską. „Google vertėjas” viską išverčia… tiesa, kartais keistokai. Atrodo, pasaulis ėmė ir sumažėjo. Viskas tapo pasiekiama greitai ir lengvai. O kokia nauja programa padės greitai ir lengvai atrasti savo tapatybę? Koks vertėjas išvers meilės kalbą ir kaip rasti kelią į savo ir mylimų žmonių širdis? Kas yra mano Tėvynė? Kur mano namai? Į šiuos paprastus būties klausimus menininkė bando surasti atsakymus tapydama. Kurdama ji sakosi patenkanti į savo širdies gelmę ir ten pradedanti jausti, kas iš tikrųjų esanti. „Stengiuosi neatsilikti nuo technologinio progreso ir pristatydama savo naujus kūrinius „Instagrame” visada būtinai parašau „MADEINLITHUANIA #” (vert. sukurta Lietuvoje). Tą akimirką mano širdį pakutena maloni šiluma”, – prisipažįsta dailininkė ir priduria, kad nors daug laiko praleidžia ne Lietuvoje ir fiziškai dalis parodos kūrinių yra sukurti svetur, jų šaknys yra čia – kaip ir jos pačios.

„Giedros Purlytės kuriami pasaulio atvaizdai gimsta iš kantraus tikrovės stebėjimo. Atrodo, kad autorė surenka skirtingus reginius ir tarsi laboratorijoje juos perdėlioja. Taip ji aiškinasi formų, atspindžių, judėjimo ir stabilumo dėsnius”, – teigia doc. dr. Remigijus Venckus.

Paroda veiks iki 2017 m. balandžio 5 d.

Parašykite komentarą