KKKC Parodų rūmuose – ekskursija ir kūrybinės dirbtuvės, kviečiančios laužyti stereotipus apie meno prieinamumą

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyrius kviečia į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyksiančią ekskursiją po parodą su kuratore ir emalio kūrybines dirbtuves.

Paroda „Klaipėdos dailės muziejus“. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.
Paroda „Klaipėdos dailės muziejus“. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, 15.30 val. ekskursija su kuratore Neringa Poškute-Jukumiene po LDS Klaipėdos skyriaus menininkų parodas „Vakarų vėjai ’22: Gimtadienis“ ir „Klaipėdos dailės muziejus“.

Ar dažnai lankomės parodose? Atrodo, kad kartais įžengti į vizualiojo meno erdves trukdo išankstiniai nusistatymai, baimė kažko nežinoti, nesuprasti, nemokėti. LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė kviečia pamiršti stereotipus, kad menas skirtas tik išrinktiesiems, o ėjimas į šiuolaikinio meno galerijas reikalauja ypatingo pasiruošimo. Pažintis su menu gali būti lengva, neįpareigojanti, bet dovanojanti daug naujų įspūdžių ir kokybiškų patirčių.

Neringa Poškutė-Jukumienė (g. 1981 m.) – menininkė, kuratorė, LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto dėstytoja, galerijos „Klaipėdos galerija“ ir VšĮ Klaipėdos dailininkų fondo vadovė, asociacijos „Klaipėdos krašto auksakalių cechas“ narė, Klaipėdos m. savivaldybės Kultūros ir meno tarybos narė. 2004 m. VDA Telšių taikomosios dailės fakultete, Metalo dizaino katedroje, baigė menų krypties dizaino (juvelyrikos ir kalvystės) studijas, įgijo bakalauro laipsnį. 2007 m. VDA baigė dizaino magistrantūros studijų programą. 2012 m. 6-osios Pasaulio žemaičių parodos laureatė. Apdovanota medaliu už inovatyvumą. 2017 m. 7-ojoje emalio meno bienalėje „Vilnius 2017“ apdovanota diplomu už konceptualų kūrinį bei Vilniaus miesto savivaldybės ir mero R. Šimašiaus padėka už ryškiausią debiutą. Nuo 2016 m. – tarptautinių ir respublikinių projektų vadovė, parodų kuratorė, konferencijų moderatorė. 8-osios Pasaulio žemaičių dailės parodos architektė (2020). Tarptautinėje šiuolaikinės juvelyrikos platformoje Klimt02 pažymėta tarp 25-ių įdomiausių ready-made meno kūrinių, publikuotų 2020 metais, autorių. 2019 m. personalinė juvelyrikos meno paroda „IN GOLD WE TRUST“ (KKKC Parodų rūmai, Klaipėda). 2021 m. personalinė paroda „WTF“ („Meno parkas“, Kaunas). 2022 m. personalinė paroda „OMG“ VDA Telšių galerijoje.

Ekskursija nemokama.

Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.
Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

Rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 13 val. instaliacijos „Be stogo“ erdvėje – emalio kūrybinės dirbtuvės su Simona Agota Martinkus.

Dirbtuvėse, padedami vienos iš parodos „Klaipėdos dailės muziejus“ instaliacijos „Be stogo“ bendraautorių, galėsite susikurti papuošalą arba emalio miniatiūrą.

Simona Agota Martinkus (Simona Martinkutė) 2019 m. baigė VDA Telšių fakultetą, juvelyrikos ir metalo meno specialybę,  magistrantūros studijas tęsia taikomojo meno srityje. 2016–2021 metais aktyviai dalyvavo meninės ir eksperimentinės juvelyrikos, instaliacijos kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje, grupinėse parodose bei pristatė personalines parodas. Klaipėdoje 2021 m. vykusio projekto – fotografijų parodų ciklo „KULT/J/ŪRA“ keleivinio kelto erdvėje – idėjos autorė, vykdytoja, kuratorė, komunikacijos specialistė ir projekto vadovo asistentė. Simonos teigimu, beveik nėra medžiagos, su kuria jai nėra tekę dirbti: nuo akmens ar stiklo lakšto, vario, sidabro, emalio iki nagų lakų ar plunksnų pluošto. Eksperimentuodama menininkė išmoksta daug naujų dalykų, randa naujų kūrybinių kelių, studijuoja tekstus, analizuoja tyrimus. Žino, kad pasitelkusi visą savo kūrybiškumą, gali išpildyti visas, net utopiškai skambančias idėjas.

Kūrybinių dirbtuvių kaina – 15 eurų. Numatoma trukmė – 1,5–2 val. Dalyvių amžius – nuo 16 m. Registruotis į edukaciją galite el. pašto adresu: gabija@kkkc.lt.

Renginių metu gali būti fotografuojama ir / ar  filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, o šie – paviešinti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą