Galerijoje „si:said” atidaroma Justynos Kabalos tapybos paroda

2019 m. liepos 20 d. (šeštadienį) 16 val. galerijoje „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma lenkų menininkės Justynos Kabalos tapybos paroda „Trys spalvos”.

2017_J Kabala_Three_colours_III_ol_pl_65_50_cm

Justyna Kabala, „Trys spalvos III“, 2017 m., 65×50 cm, aliejus, drobė

Naujausioje Justybos Kabalos parodoje pristatomi paskutinius dvejus metus kurti kūriniai. Tai abstraktūs tapybos darbai, kurie referuoja į aliejinės ir akrilo technikos pagrindines spalvas. Kūriniai reflektuoja atliktą formalų spalvų tyrimą: per struktūrą, skirtingas kompozicijas, kintantį įsotinimą, šešėlius bei spalvos šviesumą.

Ciklas remiasi pagrindinėmis spalvomis. Geltona, raudona, mėlyna – galima sakyti, tapybos atomai, su kuriais menininkė grįžta prie ištakų. Justyna kūryboje savo pačios patirtį jungia su tautinėmis temomis bei avangardo paveldu. Meninis tyrimas taip pat atspindi autorės asmenines jausenas, grąžina ją prie šeimos šaknų. Dalis ciklo sukurta studijoje, dalis ‒ lauke, Justynos senelių sodyboje Čerškėje, netoli Varšuvos, kur autorė praleisdavo vaikystės vasaros atostogas.

Pagrindinės spalvos, t.y. jų minimalūs deriniai, leidžia išgauti bet kokią spalvą norimame spalviniame diapazone. Parodoje menininkė daugiausiai pristato nemaišytas, autentiškas spalvas ir taip metaforiškai bando grįžti prie paprastų ir esminių dalykų. Šio sumanymo viena iš inspiracijų ‒ lenkų avangardo tapytojo Władysław Strzemiński kūrinys „Neoplastinis kambarys”.

Justyna Kabala (g. 1981) 2017 m. baigė doktorantūros studijas Jan Kochanowski universiteto Dailės instituto Edukacijos ir dailės katedroje Kelcuose. 2001‒2006 m. studijavo Varšuvos dailės akademijoje. Baigė tapybos specializaciją. 2004–2005 ir 2017 m. jai buvo skirta Kultūros ir valstybinio paveldo ministerijos stipendija, keletą kartų tapo „Varšuvos grafikos” konkurso laureate. Meno agentūra „3A” 2006 m. Justynai įteikė „Auksinę lauro šakelę” už baigiamąjį diplominį darbą. J. Kabala įtraukta į konkurso „Jaunojo meno kompasas” sąrašą Lenkijoje. J. Kabala regė personalines ir dalyvavo grupinėse parodose Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Lietuvoje ir Belgijoje. Gyvena ir dirba Varšuvoje.

Projektą iš dalies finansuoja Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija.

Paroda veiks iki rugpjūčio 3 d.

„Si:said” galerijos informacija

Parašykite komentarą