Galerijoje „si:said” – Eglės Ulčickaitės paroda „Paralelinė kartoteka (fragmentas)”

2018 m. balandžio 6 d., penktadienį, 19 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma tapytojos Eglės Ulčickaitės personalinė paroda „Paralelinė kartoteka (fragmentas)”.

Ulcickaite_Pries_ispuolant_pirmajam_sniegui

Eglė Ulčickaitė, „Prieš išpuolant pirmajam sniegui“. Aliejus, drobė, 230×190 cm, 2016 m.

Kūryboje E. Ulčickaitė svarsto laiko, atminties, tikrovės daugialypumo temas. Tapydama analizuoja būsenas, kurias sukelia susidūrimas su daiktinėmis esamojo laiko nuorodomis į praėjusį laiką. Menininkė bando suprasti, iš ko kyla paradoksalus laikinumo ir tuo pačiu kartojimosi įspūdis – įspūdis ne kaip impresija, o kaip įspaudas, vidinio laiko tėkmėje įsispaudžiantis pėdsakas.

Naujausioje parodoje Eglės konstruojama kartoteka nėra siekis susigrąžinti praėjusį laiką, o atvirkščiai – parodyti, kad tas pats laikas sugrįžta vis kitoks. Tačiau kartoteka – ir nuo žodžio „kartoti”. Tapant atkartojami konkretūs pavidalai, įspūdžių pa(si)kartojimai. Tačiau paveikslas ‒ ne nuoroda į praeitį (jo ikonografija – galbūt), o veikia kaip patyrimo tarpininkas ir terpė, iššaukianti interpretacijų paraleles. Parodoje pristatomas pastaruosius keletą metų kurto projekto „Paralelinė kartoteka” fragmentas.

Eglė Ulčickaitė (g. 1989) gyvena ir kuria Vilniuje. 2013-aisiais baigė VDA Tapybos magistro studijas. 2010-aisiais studijavo Utrechto menų mokykloje Olandijoje. Nuo 2013 m. studijuoja VDA dailės srities meno doktorantūrą. Parodose aktyviai dalyvauja nuo 2010 m. Nuo 2014-ųjų yra VDA Tapybos katedros lektorė.

Paroda veiks iki balandžio 27 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Parašykite komentarą