Galerijoje „si:said” – Ai Sugiura paroda

2019 m. kovo 29 d. (penktadienį) 18 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Ai Sugiura (Japonija) paroda „Some ways to know spring has sprung” / „Keletas pastebimų pavasario atėjimo ženklų”.

Ai_Sugiura

Ai Sugiura, „Keletas pastebimų pavasario atėjimo ženklų”

Ai Sugiura ekspoziciją rengė reziduodama VDA Nidos meno kolonijoje. Parodoje menininkė fiksuoja laiko kaitą ir patį laukimo momentą. Pasak Ai Sugiura, „metų laikų pasikeitimą žmonės ypač jaučia pavasarį, kuris „buvo lauktas”, o ne tiesiog sakytume ‒ „pavasaris atėjo”. Laukimo veiksmas yra dažnas kasdieniame gyvenime. Stebėdama nūdieną, kūrėja bando atpažinti laiką ir „laukimo” veiksmo faktorius. Surinkti dalykai lieka tarsi matoma „riba: pėdsakas” arba tampa kažkuo nematomu ir turimu. Ai Sugiura renka kasdienio gyvenimo vizualinius fragmentus ir fiksuoja tai, kas matoma, arba tai, kas esti už tos „ribos: pėdsako”.

A. Sugiura (g. 1982) 2007-aisiais baigė skulptūros studijas Musašino meno universitete. Kūryboje ji jungia kasdienėje aplinkoje rastas medžiagas, objektus ir vaizdus. Savo kūriniais ji permąsto ir perkonstruoja visiems pažįstamus ženklus ir daiktus, keisdama jų rakursus bei sukurdama naujus objektus. Menininkė bando atrasti naujas prasmes ir santykius tarp daiktų, juos pateikia kaip spalvas ir formas bei atsižvelgia į pirmines prasmes ir funkcijas. A. Sugiura kūriniai buvo eksponuoti Japonijoje, Kinijoje, Taivane, JAV. Gyvena ir kuria Tokijuje (Japonija).

Projektą remia „Arts Council Tokyo”, VDA Nidos meno kolonija.

Paroda veiks iki balandžio 26 d.

Galerijos „si:said” informacija

Parašykite komentarą