Atvirlaiškiai: Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafikos paroda

LDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) veikiančioje Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės (Klaipėda) grafikos parodoje „Atvirlaiškiai” eksponuojami pastarųjų septynerių metų kūriniai – nespalvoti ir spalvoti linoraižiniai, monotipijos, mišriomis technikomis atlikti estampai ir piešiniai.

Laima_Gedvilaite_Sakalauskiene_Malda

Laima Gedvilaitė-Sakalauskienė. Malda. 2013. Spalvotas linoraižinys.

1961–1968 m. grafikė mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje, 1968–1974 m. studijavo grafiką Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Baigusi atvyko į Klaipėdą, 1992 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Daugiau kaip trisdešimt metų dėstė grafiką Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje, aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose, įgyvendina kūrybinius projektus. Svarbiausios L. Gedvilaitės-Sakalauskienės kūrybos sritys – estampai, ekslibrisai, piešiniai, o svarbiausia tema – žmogaus ir gamtos ryšys.

Be patoso, su vidine ekspresija, išnaudodama įvairių grafikos technikų galimybes, išraiškingą dinamišką štrichą, juodų ir baltų plotų kontrastus, subtiliai pasitelkdama spalvą ir rankraščio fragmentus, dailininkė kuria savitą vaizdų pasaulį. Ji kviečia skaityti efemeriškus, atvirus ir skaudžius atvirlaiškius, kuriuose į žmogiškąją būtį, lydimą vienatvės, dvasinio nerimo ir egzistencinio liūdesio, žvelgiama išmintingu ir skaidriu žvilgsniu.

Paroda veiks iki 2021 m. sausio 7 d.

Parašykite komentarą