Grafikos kūrybinės dirbtuvės „Now Art. Atgimimas”. Pradžia

2020 m. rugpjūčio 17–21 d. 12.00–18.00 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyksta atviros grafikos meno kūrybinės dirbtuvės „Now Art. Atgimimas” / „Now Art. Reborn”. Visuomenei skirtose dirbtuvėse, dedikuotose grafikos menui, visą savaitę kartu su bendruomene improvizuoja profesionalūs menininkai.

10_Now_Art_Agne1

Grafikos kūrybinės dirbtuvės „Now Art. Atgimimas“ su menininku Evaldu Mikalauskiu. Agnės Tumšienės nuotr.

Pirmoji ir antroji dienos

Pirmadienį, rugpjūčio 17 d., prie stalų ir spausdinimo staklių eksperimentavo klaipėdietės grafikės Žaneta Jasaitytė-Bessonova ir Toma Šlimaitė-Bubelienė bei menininkas iš Kauno Jonas Vaikšnoras. Toma demonstravo sausos adatos, Žaneta – monotipijos technikas, Jonas Vaikšnoras pristatė unikalią „virtuvinės litografijos” techniką, kuomet susikurti meno kūrinį galima ir virtuvėje po ranka turint kokakolos, aliejaus ir acto, o piešiniui pakanka nuosavo piršto.

Antradienį, rugpjūčio 18 d., prie Ž. Jasaitytės-Bessonovos, T. Šlimaitės-Bubelienės ir J. Vaikšnoro prisijungė oforto meistras Evaldas Mikalauskis (Kaunas). Jo patirtį mielai perėmė klaipėdietė tapytoja Irma Leščinskaitė, prisiminusi, kad jai Dailės akademijoje grafiką dėstė pats Petras Repšys. Šios pamokos iki šiol įsirėžusios Irmos drobėse, kur tarp spalvinių sluoksnių visada vietą suranda grafinis simbolis ar miniatiūra.

Dirbtuvių kūrybinių atradimų džiaugsmai kuriant su profesionalais įrodė, kad grafika keičia formą, mutuoja tarsi virusas, ir dar kartą patvirtino, jog kūrybai priimtinos visos įmanomos priemonės, leidžiančios palikti savo atspaudą vizualiojoje atmintyje.

Likusios trys dienos – su grafika, koncertu ir susitikimais parodoje

Trečiadienį, rugpjūčio 19 d., atspaudo alchemiją kartu su visais, užsukusiais į Meno kiemą, tyrinės grafikai Ž. Jasaitytė-Bessonova, T. Šlimaitė-Bubelienė, J. Vaikšnoras, E. Mikalauskis ir Živilė Minkutė (Vilnius). Tądien KKKC Parodų rūmuose vyks susitikimai su LDS Klaipėdos skyriaus narių parodos „Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi” dalyviais: 13 val. bus galima pabendrauti su menininku Artūru Tamašausku, 17 val. – su Romu Klimavičiumi.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d., KKKC Meno kieme prie grafikų J. Vaikšnoro ir Ž. Minkutės prisidės kaligrafas Linas Spurga (Vilnius). 17.30 val. vyks GŠ ansamblio (Vilnius) koncertas „La Campagna”, programoje – Korsikos liaudies dainos. Ansamblio viešnia – Liana Ruokytė-Jonsson.

Penktadienį, rugpjūčio 21 d., kūrybinių dirbtuvių ciklą užbaigs menininkai J. Vaikšnoras, Ž. Minkutė ir L. Spurga.

Apie menininkus

Žaneta Jasaitytė-Bessonova (g. 1980) Šiaulių universitete įgijo grafikos specialybės magistro diplomą. Dar studijuodama tobulinosi ESAD dizaino mokykloje Portugalijoje. Menininkė nuo 2001 m. aktyviai dalyvauja personalinėse ir bendrose parodose, tarptautiniuose meno projektuose, meno rezidencijose, kūrybiniuose simpoziumuose. 2007 m. Ž. Jasaitytė – Bessonova tapo Jaunųjų meno ir kultūros kūrėjų premijos laureate, 2010 m. jai buvo įteiktas Jaunųjų menininkų prizas. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Bendradarbiauja su Porto (Portugalija) galerija „Serpente”.

Toma Šlimaitė-Bubelienė (g. 1985) 2010 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistrantūros studijas. 2007 m. pagal „Erasmus” programą studijavo „Accademia Di Belle Arti Di Urbino” Italijoje, stažavosi Helnaes Hojskole meno studijoje Danijoje. Nuo 2006 m. surengė 10 personalinių parodų, dalyvavo daugiau kaip 20 grupinių parodų Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Danijoje, Armėnijoje ir Japonijoje, tarptautiniuose meno projektuose Lietuvoje ir Italijoje. Nuo 2018 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, suteiktas meno kūrėjos statusas.

Jonas Vaikšnoras (g. 1998) 2018 m. pradėjo mokytis grafikos, skaitmeninio meno bei fotografijos Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, Taikomosios grafikos studijų programoje. Susipažinęs su įvairiomis grafikos technikomis pamilo estampo kūrimo procesą ir studijų metu toliau gilino savo vis dar besiformuojantį santykį su fotografija. Svarbiomis priežastimis kurti laiko bendrumo jausmą (kaip ir jo kūrimą) su kitais žmonėmis ir galimybę dalintis atradimų džiaugsmu.

Evaldas Mikalauskis (g. 1959) 1990 m. baigė grafikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete klasikinės grafikos meno (oforto) technologijas. Parodose dalyvauja nuo 1990 m. Menininko ofortams būdingas linijos lengvumas, grakštumas. Kūryboje E. Mikalauskis konceptualiai perteikia kasdienes temas, dažnai ironizuoja, gan sarkastiškai ir šmaikščiai vaizduoja pasirinktą motyvą. Menininko kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Živilė Minkutė (g.1990) 2015 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistrantūros studijas, metus praleido „École Supérieure d’Art de Lorraine” Prancūzijoje, Metz mieste. Grafikė dažniausia renkasi monotipijos ar daugiasluoksnės monotipijos techniką, tokiu būdu formuodama gana sunkius, bet subtilius ir minimalistinius kūrinius. Nors menininkės pasirinktas vaizdinis naratyvas abstraktus, jai visada svarbios kūrinio ir aplinkos santykių paieškos. Parodose dalyvauja nuo 2012 m., yra surengusi 5 personalines, dalyvavusi per 30 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2019 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, suteiktas meno kūrėjos statusas.

Linas Spurga (jaunesnysis; g. 1992) 2017 m. baigė magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedroje. Kaligrafas, grafikos dizaineris savo kūrybinėje praktikoje domisi raidės forma, skirtingais rašymo būdais bei kaligrafiniais stiliais, taip pat rašto istorija. Veda kaligrafijos kūrybines dirbtuves vaikams ir suaugusiems, turi kaligrafijos kursus Vilniaus Užupio meno inkubatoriuje. Savo kūrybiniame kelyje bendradarbiavo su MO muziejumi, Kirtimų kultūros centru, kūrė kaligrafijas televizijos serialui „Jekaterina Didžioji”. Dėsto Vilniaus dizaino kolegijoje, VDA Grafikos katedroje recenzuoja bakalaurų baigiamuosius darbus.

Kviečiame visus!

Klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiame užsukti į KKKC Meno kiemą jiems patogiu metu – gal kelioms valandoms, o gal ir kelioms dienoms – susipažinti su grafikos meno technikomis nuo klasikos iki eksperimento, galimybe pritaikyti jas kasdienėje aplinkoje, kurti ir bendradarbiauti, pamatyti menininkų profesionalų kūrybinius eksperimentus ir kartu su jais susikurti savąjį grafikos atspaudą. Atvirų visuomenei dirbtuvių metu sukurti darbai iškeliaus specialiuoju KKKC jubiliejiniu paštu. Ateikite ir palikite Meno kieme savo atspaudą!

Nemokami renginiai yra Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova” dalis.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Lankytojams būtina laikytis koronaviruso pandemijos laikotarpiu privalomų asmens saugos reikalavimų.

Parašykite komentarą