VELYKŲ PROGA MUZIEJUJE PRISTATOMOS VAIKŲ MENINĖS INTERPRETACIJOS MAŽOSIOS LIETUVOS JUOSTŲ TEMA

Kovo 19 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma šv. Velykoms skirta Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų darbų paroda „Pavasaris juostom išaustas“. Joje pristatoma dizaino studijos „Kukutis“ (mokyt. R. Sondaitė-Bunevičienė) ir keramikos studijos „Vingutis (mokyt. J. Baranova) kūryba. Atidaryme koncertuos KKLJC tautinės muzikos ansamblis „Ralio“ (mokyt. R. Spalinskienė). Paroda veiks iki balandžio 6 d.

Dizaino studija „Kukutis“ gyvuoja jau 23 metus. Užsiėmimus lanko apie šešiasdešimt 5–14 metų amžiaus vaikų, kurie tapo ant audinio, stiklo ir įvairių daiktų, konstruoja erdvinius paveikslus, velia, siuva, lipdo. Kiekvienais metais surengiama apie 5–10 parodų, dalyvaujama įvairiuose projektuose, akcijose, miesto bei respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Vaikų darbai yra patekę į UNESCO ir LR Seimo kalendorius. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje tai jau 6-oji dizaino studijos „Kukutis“ paroda, kurioje eksponuojama vaikų tapyba ant drobės bei grotažo technika atlikti darbai. Susipažinę su Mažosios Lietuvos regiono šimtaraštėmis juostomis ir jų simbolika jaunieji dailininkai piešiniuose pavaizdavo savo menines juostų motyvų interpretacijas.

Darija Galican, 9 m.
Darija Galican, 9 m.

Keramikos studija „Vingutis“ įsikūrė vos prieš kelis metus – 2021-ųjų metų lapkritį, bet jau susibūrė į patikimą smalsių lipdytojų draugiją. Dalyvių amžius – nuo 5 metų. Studijos pavadinimas gimė pagal senųjų puodžių pomėgį puošti molio dirbinius vingiuotomis juostelėmis. Daugiausia čia susibėga kaimynystėje įsikūrusios Simono Dacho progimnazijos vaikų, bet prisijungia ir lipdytojai iš kitų Klaipėdos švietimo bei ugdymo įstaigų. Visi jie nori išbandyti molio galimybes, nusilipdyti širdžiai mielą darbelį ar dovaną artimiesiems. Per ypatingos medžiagos – molio formavimą ugdomas jautrumas formai, medžiagai, lavinama meninė raiška, vaizduotė, kūrybiniai gebėjimai. Šiai parodai jaunieji keramikai nulipdė šimtaraščių juostų fragmentais išpuoštus kokliukus (koklis – keramikos dirbinys krosnių šildomų paviršių apdailai) ir molinius margučius bei kitus dirbinius su pavasarį įprasminančiais juostų raštais.

Sofija Šliožaitė, 8 m.
Sofija Šliožaitė, 8 m.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Parašykite komentarą