Klaipėdos lėlių teatre – marionečių spektaklio „Karvė yra meilė“ premjera

Lapkričio 17, 18 ir 24 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks marionečių spektaklio suaugusiesiems „Karvė yra meilė“ premjera. Spektaklį kuria režisierė Aušra Bakanaitė, dramaturgė Lina Laura Švedaitė, kompozitorius Larion Diakov, dailininkė Giedrė Brazytė, šviesų dailininkas Mantvydas Poškus, aktoriai Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys. Spektaklio lėles gamina Agnė Jablonskytė, Aušra Bakanaitė, Giedrė Brazytė, Eimantas Siudikas, Daina Ališauskaitė-Zinovičienė, scenografiją – Agnė Jablonskytė, Mindaugas Juknevičius. Spektaklio mentorė – Alice Therese Gottschalk. Spektaklio trukmė – 50 min.

„Karvė yra meilė“ (rež. Aušra Bakanaitė). Kristijono Lučinsko nuotr.
„Karvė yra meilė“ (rež. Aušra Bakanaitė). Kristijono Lučinsko nuotr.

Marionečių spektaklis suaugusiesiems „Karvė yra meilė“ – tai tarsi kūrybinės komandos laiškas sau, kuriame apsvarstoma meilė, kaip didžiausias žmogaus žygdarbis. Tiriami skirtingi santykiai: seno ir jauno, vyro ir moters, lėlininko ir marionetės. Žiūrovai bus pakviesti pažvelgti į vienos ilgametės poros gyvenimą. Vyras ir moteris neatrodo laimingi – greitai suirzta, pykstasi dėl menkniekių, žiūri vienas į kitą be susižavėjimo, lyg būtų užmiršę mylėti. Tačiau vieną dieną juos aplanko karvė…

„Karvė yra meilė“ (rež. Aušra Bakanaitė). Kristijono Lučinsko nuotr.
„Karvė yra meilė“ (rež. Aušra Bakanaitė). Kristijono Lučinsko nuotr.

Spektaklio tema atspindi ir lėlininko bei marionetės santykį. Ši, Lietuvoje retai sutinkama lėlių teatro technika, reikalauja ypatingai daug meilės, atsidavimo ir laiko. Spektaklyje žiūrovai turės galimybę išvysti skirtingus marionečių tipus, tarp kurių – ir visiškai sujungtos marionetės, sudėtingiausia tradicinių marionečių forma tituluojamas marionečių tipas. Marionečių valdymo subtilybių spektaklio kūrybinė komanda mokėsi iš marionečių meistrės Alice Therese Gottschalk.

Apie meilę kviesiančio kalbėti spektaklio premjera – jau greitai Klaipėdos lėlių teatre. Bilietus platina www.bilietai.lt.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Parašykite komentarą