Klaipėdoje po dviejų metų pertraukos – nauja menininko Rodiono Petrovo paroda

Spalio 27 d. (penktadienį) 18.00 val. Baroti galerijoje (Didžioji vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Lietuvos jaunosios kartos menininko Rodiono Petrovo (Rodion Petroff) paroda . Joje bus pristatoma Lietuvoje retai rodoma tapybos darbų serija Sąmyšis (angl. Blend). Ekspoziciją papildys ir keli video darbai. Paroda Baroti galerijoje veiks iki lapkričio 15 d.

Rodion Petroff. „Sąmyšis“, 2021
Rodion Petroff. Sąmyšis 12, 2021

Paskutinį kartą klaipėdietis menininkas savo kūrybą gimtajame mieste pristatė 2021 m. gruodį. Per beveik dviejų metų laikotarpį R. Petrov aktyviai dalyvavo parodose užsienyje, surengė kelias personalines parodas, viena kurių vyko 2022 m. galerijoje Titanikas Vilniuje.

Nauji Rodiono kūriniai – tarsi prisiminimų koliažas. Šiame kūrinių cikle įprastai stipria realistine technika nutapytų vaizdų dominavimą pakeičia abstraktūs, ekspresyvūs, dekonstruoti potėpiai, vos pastebimos lesiruotės, atsiranda naujų, tapytojo kūriniams iki šiol nebūdingų, spalvų. Tapybos darbuose užfiksuojamas momentas, kai , stengiantis atgaminti prisiminimus, sąmonėje susikuria vaizdų sąmyšis, o mintys ir patyrimai sluoksniuojasi vienas ant kito, taip sukurdami minčių ir prisiminimų paveikslą.

Rodion Petroff. „Sąmyšis 17“, 2022
Rodion Petroff. Sąmyšis 17, 2022

Savo kūriniuose autorius pasitelkia architektūrinį peizažą kaip kultūrinį ir istorinį kodą. Miestas – tai dirbtinė, skirtingus pavidalus ir formas skirtingais laikais įgaunanti žmonių sukurta sistema. Atpažįstamos urbanistinės scenos bei įprasti socialiniai juose matomų figūrų veiksmai sukuria kasdienės rutinos iliuziją. Į kaleidoskopinį paveikslą sujungtos istorinių ir šiuolaikinių pastatų detalės tampa nauja realybe, keliančia atminties ir laiko suvokimo, tapatybės ir globalizacijos klausimus.

Rodion Petroff. „Sąmyšis 23“, 2022
Rodion Petroff. Sąmyšis 23, 2022

Dekonstruoti architektūriniai peizažai siejasi su mūsų realiais ir skaitmeniniais vaizdais perkauta patirtimi. Dinamiškam peizažui susiliejant su intensyvaus judėjimo scenomis, informacijos ir vaizdų perteklius tampa groteskišku bandymu priimti tai kaip duotybę.

Rodion Petrov (g. 1985 Klaipėdoje) įgijo Vilniaus dailės akademijos dailės magistrą. Nuo 2005 m. dalyvauja grupinėse parodose Europoje ir už jos ribų. Dailininko kūryba pristatoma ekspozicinėse erdvėse Lietuvoje ( Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Baroti galerija Klaipėdoje,  „Titanikas“ Vilniuje  ir kt. ) ir užsienyje (galerija „Leger“ Švedijoje, „Nord Art“, Erfurto muziejus „Anger“ Vokietijoje ir kt.) , bei tarptautinėse meno mugėse („ArtVilnius“, Lietuvoje, „POSITIONS“, „Art Karlsruhe“ Vokietijoje). Autorius surengė 15 personalinių parodų Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje, jo darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir Europoje. Menininkas tris kartus buvo Jaunojo tapytojo prizo finalininkas, laimėjo Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės žiūrovų prizą.

Baroti galerijos informacija

Parašykite komentarą