Žaidimas „Baltų žemės”: pažintis su baltų kultūra

Netrukus pasaulis galės susipažinti su baltų kultūra žaisdamas – viešoji įstaiga „Artsfera” pristato stalo žaidimą „Baltų žemės”. Tai istorinis, edukacinis stalo žaidimas, pasižymintis strategijos ir sėkmės elementais. „Baltų žemių” pasakojimas paremtas istorinėmis žiniomis ir archeologiniais šaltiniais, kurie papildomi legendomis ir mitais.

Baltu_zemes

Žaidimas “Baltų žemės”. VšĮ „Artsfera” archyvo nuotr.

Kaip kilo idėja, remiantis Lietuvos istorija, kurti stalo žaidimą „Baltų žemės”?

„Baltų žemės” gimė iš idėjos sukurti produktą, kuris padėtų nuodugniau ir nuosekliau pažinti Lietuvos istoriją. Apmąstę, kad tai gali būti ne pirmas ir ne paskutinis tokio pobūdžio projektas, nutarėme pradėti nuo Lietuvos ir kaimyninių valstybių ištakų – baltų genčių. Svarstėme įvairias raiškos formas, kurios galėtų atspindėti mūsų kuriamą turinį. Nusprendėme atsukti laiko ratą ir nusikelti į praeitį, kad galėtume pasijusti esantys senovės baltai. Šis stalo žaidimas padės tai padaryti įdomiai, nuotaikingai, smagiai. Daugelis supranta, kokia svarbi savos valstybės istorija, tačiau ne mažiau svarbu, kad jos įamžinimas neapsiribotų vien sausa informacija, pateikiama vadovėliuose ar knygose, o būtų gyvas, uždegantis smalsumu ir noru pažinti procesas. Stalo žaidimas, kaip laisvalaikio praleidimo ir meninės raiškos forma, yra labai patrauklus jaunimui, todėl šią mediją ir pasirinkome siekdami skatinti domėjimąsi savąja kultūra ir ištakomis, o konkrečiau – baltų genčių istorija ir mitologija.

Kuo ypatingas šis žaidimas?

Visų pirma, tokio žaidimo iki šiol dar nebuvo. Kuriant žaidimą buvo siekta atspindėti istorinius faktus, todėl jį ir vadiname edukaciniu stalo žaidimu, tačiau svarbiausia, kad žaidimas yra apie baltų gentis ir pagaliau mes (visi žaidėjai) galėsime žaisti ir patirti dalelę mūsų istorijos. Visas pasaulis pažįsta vikingus iš filmų ir žaidimų, o „Baltų žemės” – tai dar vienas žingsnis, padėsiantis pasauliui išgirsti ir apie baltus.

Kokiai amžiaus grupei skirtas žaidimas?

Nuo pat idėjos pradžios iki jos įgyvendinimo negalėjome apsispręsti, kokiai amžiaus grupei reikėtų taikyti žaidimą. Nors ant dėžutės nurodyta, kad stalo žaidimas tinkamas žaisti nuo 9 metų, su tėvais, mokytojais ar vyresniaisiais žaidimą galėtų žaisti ir jaunesni žaidėjai.

Kas kuria žaidimą? Kokia Jūsų komanda?

Žaidimą sukūrėme keturiese: Antanas, Eglė, Jonas ir Teofilis, žinoma, būta ir daugiau žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie projekto, labai jiems ačiū. Tačiau ketvertukas, pasivadinęs „RogerRoger”, buvo nuo pradžios iki pabaigos. Mes didžiuojamės savo valstybės istorija bei tikime, kad ją pažinti galima ne tik skaitant, bet ir žaidžiant. Kiekvienas iš mūsų esame skirtingi ir kiekvienas išsikėlėme skirtingus tikslus, tačiau matėme bendrą viziją. Žinojome: apie baltus turime papasakoti taip, kad sudomintume ir tuos, kas istorija nesidomi.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

VšĮ „Artsfera” informacija

Parašykite komentarą