Paminklas Žalčiui, eglynų valdovui

Spalio 1-ąją Palangos botanikos parke įvyko šiuolaikinio meno akibrokštas – pristatyta lietuvių menininko Juozo Laivio sukurta skulptūra, dedikuota Žalčiui, eglynų valdovui. Tai ketvirtuosius metus viešosiose erdvėse įgyvendinamo projekto „Mobilios skulptūros” dalis.

Pasak skulptūros autoriaus, šių dienų Lietuvoje nauji meno objektai viešojoje erdvėje nėra ypač dažnas reiškinys. Žvelgiant į šalies regionus, pastebimas akivaizdus Antrojo pasaulinio karo monumentų dominavimas, o naujos formos vis dar neranda būdų ir galimybių natūraliai atsiskleisti. Paminklas Žalčiui, eglynų valdovui, anot J. Laivio, yra mistinio atspalvio postamentinis realizmas.

Po paminklo pristatymo ir susitikimo su atsitiktiniais žiūrovais menininkas pridūrė, jog renginys neturi nieko bendro su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungai,  su Palanga kaip šių metų Lietuvos kultūros sostine, skalūninių dujų paieškomis Vakarų Lietuvoje ar menininkių akcija su Lietuvos himnu.

Po fotosesijos Palangos parke skulptūra bus nugabenta į skulptoriaus dirbtuves, kur lauks kitų savo pasirodymų ir galbūt kada nors vyksiančio paminklo mistiniam pasakų herojui viešojo konkurso.

Akcijos koordinatorius – Tomas Danilevičius
Idėjos autorius – Juozas Laivys

Projektą pristato Všį „Vandens bokštas” ir iš dalies remia Lietuvos Kultūros rėmimo fondas

Parašykite komentarą