Lietuvos kultūros taryba skelbia ekspertų atranką

Lietuvos kultūros taryba (LKT) kviečia kultūros ir meno praktikus, tyrinėtojus, vadybininkus ir kitus savo srities profesionalus teikti paraiškas ir tapti Lietuvos kultūros tarybos ekspertais.

Lietuvos_kulturos_taryba_Vytenio_Budrio_nuotrauka

Vytenio Budrio nuotr.

Gruodžio viduryje LKT paskelbtame konkurse gali dalyvauti nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir (arba) meno kūrėjo statusą, ne mažesnę kaip vienerių metų darbo arba projektų ekspertinio vertinimo patirtį, ir ne mažesnę kaip trejų metų kultūros ir meno projektų įgyvendinimo patirtį. LKT ekspertais negali būti kultūros ir meno organizacijų vadovai bei dvi kadencijas iš eilės LKT ekspertais jau buvę asmenys. Paraiškų laukiama iki 2018 m. sausio 5 d. (imtinai).

LKT ekspertus atrenka ir tvirtina Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas. LKT ekspertai skiriami dvejų metų kadencijai, o iš atrinktų ekspertų kiekvienam finansavimo konkursui, pagal ekspertų kompetencijas, sudaromos darbo grupės, vertinančios LKT finansavimo programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškas. Šiuo metu kadenciją baigiančių ekspertų duomenų bazėje buvo 155 skirtingas kultūros ir meno sritis atstovavę ekspertai, 76 iš jų dirbo dvi kadencijas ir darbo tęsti nebegalės. Per dvejus metus trukusią kadenciją LKT ekspertai įvertino 11 806 projektų ir 2034 paraiškas stipendijoms.

„Siekiame profesionalaus ir kokybiško kultūros projektų vertinimo ir skaidraus finansavimo, todėl kviečiame visų kultūros ir meno sričių profesionalus iš visos Lietuvos tapti LKT ekspertais. Mums ypač svarbus regioniškumo klausimas, todėl norėtume paskatinti kultūros projektus įvairiose Lietuvos vietovėse įgyvendinančius profesionalus dalyvauti konkurse ir taip prisidėti prie kultūros ir meno plėtros regionuose”, – teigia LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Pretendentų anketą, visą svarbią informaciją ir dokumentus galima rasti LKT interneto svetainėje www.ltkt.lt. Užpildytą pretendento anketą kartu su išsilavinimą ir / ar meno kūrėjo statusą patvirtinančių dokumentų kopijomis (1 dokumentas PDF formatu) reikėtų siųsti el. pašto adresu: ekspertai@ltkt.lt iki 2018 m. sausio 5 d. 23.59 val.

Daugiau informacijos:
Agnė Silickaitė
Pirmininkės patarėja
Tel. (8 5) 255 9365
El. paštas: agne.silickaite@ltkt.lt

Parašykite komentarą