Žvejų rūmuose – garsusis O. Koršunovo spektaklis „Ugnies veidas“

Spalio 28 d. į Klaipėdos Žvejų rūmus sugrįžta visada laukiamas Oskaras Koršunovas ir Vilniaus miesto teatras (OKT), ką tik atšventęs penkiolikos metų jubiliejų.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Klaipėdos publika šįkart pamatys vieną iš ilgiausiai teatro repertuare išsilaikiusį spektaklį  „Ugnies veidas“, kurio premjera įvyko 2000 m. Spektaklis, šlovingai apkeliavęs daugybę Europos scenų, neprarado aktualumo iki šiol.

„Ugnies veidas”…Spektaklio pavadinimą galima suprasti pažodžiui arba beveik pažodžiui. Kadangi viskas šioje vokiečių dramaturgo Mariaus von Mayenburgo pjesėje dega: tėvas, mama ir sūnus.

Klasikinis kartų nesusišnekėjimas čia įkaitinamas iki degimo. Jis čia tampa tragedija. Klasikine. Vietos vienybė: šeima. Laiko: lytinis brendimas. Veiksmo: natūralios tvarkos – surūgusios it šiek tiek perkaitintas pienas, griovimas. Negražu, bet neišvengiama.

Penki personažai: nevykę tėvai, sūnus ir dukra, siejami kraujomaišos, ir dukros draugužis –  „normalus”, pavydus, tinkamas reprodukcijai. Mayenburgas įkaitina visa tai iki sprogimo. Dvi siaubingos valandos didžio teatro. Režisierius Oskaras Koršunovas sako, kad jam svarbiausias kartų konfliktas. „Kiekvienam savas skausmas”.

Vartotojiškos visuomenės daiktais užgriozdintoje scenoje aktoriai vaidina šeimos gyvenimą. Tiesiai, aiškiai, be patoso. Lyg tai būtų apie mus ar dar blogiau. Ypač vaikinas ir mergina. Pragariška, kraujomaišiška porelė, išreiškianti normalumą nenormalume, geismą mirties instinktui ir gyvenimo griovimui. Ji ir Jis – Rasa Samuolytė ir Gytis Ivanauskas – du puikūs aktoriai, meistriškai vedami Koršunovo, duoda ypatingo teatrinio aiškiaregiškumo pamoką. Į mus alsuoja ugnis. Tiesiai į veidą…

Spektaklyje „Ugnies veidas“ vaidina R. Samuolytė, G. Ivanauskas, Dalia Brenciūtė, Dainius Gavenonis ir Arvydas Dapšys. Scenografija Jūratės Paulėkaitės, kompozitorius Gintaras Sodeika.

Spalio 28 d. 19 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose. Bilietus platina Žvejų rūmų ir TIKETA kasos.

Parašykite komentarą