Videokūrinys „Klaipėdos studija”: KKKC rezidentų komplimentas uostamiesčiui

2018 m. liepos 5 d., ketvirtadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks KKKC meno rezidentūros dalyvių Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio videokūrinio „Klaipėdos studija” pristatymas.

Klaipedos_studija1

Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio videokūrinio „Klaipėdos studija” kadras

Birželio mėnesį dalyvaudami KKKC meno rezidentūros programoje, menininkai D. Mikonytė ir A. Žudys tęsė pastarųjų metų projektą „Miesto studijos”. Klaipėdoje rezidentai ne tik tyrinėjo jiems beveik nepažįstamo miesto architektūrinius, skulptūrinius bei gamtos objektus, bet ir pakvietė klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo išbandyta sena nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai kartu su menininkais keliavo po Klaipėdą, klausėsi šio miesto istorijų ir fiksavo, jų nuomone, geriausiai uostamiesčio charakterį atskleidžiančius vaizdus.

Paklausta, kaip sekėsi rezidentūra Klaipėdoje, Dalia Mikonytė džiaugėsi: „Sekėsi labai gerai, nemažai sužinojome apie šį miestą, daug papasakojo sutikti vietos gyventojai. Tyrinėjome ne tik centrinę miesto dalį, bet ir ne taip „sušukuotus” urbanistinius miesto rajonus, kur ne viskas taip gražu. Mums labai svarbu vaizdas, bet kokį jį pamatysime, priklauso nuo miesto žmonių – ką jie parodo ir papasakoja kelionėje po miestą.”

Šioje menininkų kelionėje pamatyti ir užfiksuoti vaizdai, papildyti kūrybinių fotogrametrijos dirbtuvių dalyvių nuotraukomis, tapo, anot D. Mikonytės ir A. Žudžio, komplimentu unikaliai uostamiesčio architektūrai – videokūriniu „Klaipėdos studija”, atspindinčiu naują, dinamišką miestą virtualioje 3D erdvėje.

Klaipedos_studija2

Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio videokūrinio „Klaipėdos studija” kadras

Apie menininkus:

Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, menininkių grupės „Cooltūristės”, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Adomas Žudys daugiausiai dirba su 3D grafika ir dizainu, video- bei gatvės meno projektais ir trafaretais.

Menininkai kartu kuria fotografijos, video-, 3D grafikos ir teksto medijų srityse. Kūrėjų darbuose jungiasi klasikinės meno išraiškos formos ir nauji technikos bei mokslo atradimai. Duetas tyrinėja skirtingas suvokimo ir atpažinimo variacijas, juos domina santykis tarp materialumo, technologijų ir tapatybės, kūrybos subjektais tampa intymi ir vieša erdvė bei laikas, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai, tikrovė, aktuali ir virtuali realybė. Menininkų interesai ir inspiracijos balansuoja tarp istorijos, šiuolaikinio meno ir ateities scenarijų, tarp teorijos ir praktikos.

Šiuo metu duetas aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime: 2017 m. surengė dvi personalines parodas, jiems skirta Neringos savivaldybės ir Nidos meno kolonijos stipendija, Adomui Žudžiui – Šiaulių jaunojo menininko stipendija.

Daugiau informacijos apie menininkus:
www.daliamikonyte.lt
www.zudys.lt

Plačiau apie projektą „Miesto studijos”:
http://narratives.lt/2017/12/19/dalia-mikonyte-ir-adomas-zudys/
http://pilnas.kaunas.lt/2018/05/07/apie-tai-kaip-is-naujo-pamatyti-miesta-su-kauno-studijos-kurejais/

Parašykite komentarą