Velykinis pasveikinimas

Šventų Velykų antrąją dieną, kovo 28-ąją, Klaipėdos koncertų salė kviečia susirinkti Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Čia 16 valandą Klaipėdos choras „Aukuras”, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, svarbiausios pavasario šventės proga giedos melodingas Wolfgango Amadeuso Mozarto Mišias F-dur.

Aukuras, Asyziecio koplycia, foto V. Petriko

Choras „Aukuras”. Vytauto Petriko nuotr.

Jau ne vienerius metus Klaipėdos koncertų salės ir brolių pranciškonų bendradarbiavimo dėka klaipėdiečius džiugina įvairūs originalūs muzikiniai projektai. Gražia tradicija tapo ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje pristatomos koncertinės programos didžiųjų metų švenčių proga. Nemažai pasaulietinės ir sakralinės muzikos programų su Klaipėdos kamerinio orkestro kvintetu, įvairiais vokalistais, vargonininku Vilimu Norkūnu čia yra atlikęs ir Klaipėdos choras „Aukuras”, šį kartą pasiryžęs įgarsinti dar vieną stambios formos kūrinio partitūrą.

Prieš 260 metų Austrijoje gimęs vienas žymiausių pasaulio klasikų W. A. Mozartas savo genialiais gebėjimais publiką žavėjo dar vaikystėje. Kūryba buvo jo prigimtinė aistra. Rašyti muziką jis pradėjo būdamas penkerių, o septyniolikos jau buvo parašęs keletą operų, net trylika simfonijų ir gausybę kitų kūrinių. Per savo gyvenimą jis sukūrė daugiau kaip šešis šimtus įvairiausių muzikos žanrų kompozicijų, tarp kurių ir penkiolika mišių.

Mišios F-dur vadinamos Missa brevis (lotyniškai „trumpos mišios”) buvo sukurtos Zalcburge 1774 metais, kai kompozitoriui buvo vos 18 metų. Kūrinys žavi savo glaustumu ir spindinčia dvasia.

Solines kūrinio partijas atliks Rosana Štemanetian (sopranas), Lina Lukauskienė (altas), Tadas Jakas (tenoras) ir Valdas Kazlauskas (baritonas). Chorui ir solistams pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Aidas Strimaitis (I smuikas), Rimantė Agintaitė (II smuikas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas).

„Velykinis pasveikinimas” tauriais muzikos garsais sveikins ir laimins bendruomenę. Kartu praleiskime šviesią Velykų šventės muzikinę popietę!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Parašykite komentarą