Senamiesčio bagažinių turgus kviečia komunikuoti

Šią vasarą gimusi iniciatyva – Senamiesčio bagažinių turgus – įgauna pagreitį: liepos 19 d., sekmadienį, 10-15 val. Senojo turgaus mašinų stovėjimo aikštelėje (Turgaus a. 5, Klaipėda, įvažiavimas iš Pilies g.) ir vėl laukiami visi, kurie nori parduoti, išmainyti ar dovanoti nebereikalingus daiktus: knygas, paveikslus, CD, šviestuvus, skrybėles, aksesuarus, baldus, indus, buities rakandus ir kitą nenaudojamą „amuniciją”, kuri ieško naujų namų ir šeimininkų.

bagaziniu_turgus

Senamiesčio bagažinių turgus vėl kviečia. Organizatorių archyvo nuotr.

Bagažinių turgaus idėja nėra originali. Ji tiesiog pirmą kartą inicijuota Klaipėdoje. Tokie turgūs, kur žmonės susirenka bendrauti, keistis ne tik daiktais, bet ir idėjomis, kur muzikuojama, pristatomos įvairios bendruomenių iniciatyvos, vyksta visame pasaulyje, tačiau Klaipėdoje iki šiol nieko panašaus nebuvo (jei neskaičiuosime senamiestyje vykusio blusturgio ir šen bei ten vykstančių šeimos turgelių, tačiau jų pobūdis kitoks). Bagažinių turgaus pagrindinė idėja – komunikacija per daiktus.

„Mintis inicijuoti tokį turgų Klaipėdos senamiestyje, kuris tik šeštadieniais labiau panašus į skruzdėlyną, gimė vieną savaitgalį, kai su šeima dalyvavome dviejuose skirtinguose bagažinių turguose, – sako Senamiesčio bagažinių turgaus iniciatorė Erika Cibulskienė. – Ėmiausi šios iniciatyvos norėdama suburti žmones, pakviesti juos bendradarbiauti ir bendrauti, padėti vieni kitiems; paraginti pasakyti „Labas!” ne tik pirkėjams, bet ir turgaus kaimynams; pavaišinti vieni kitus, komunikuoti ir t. t. Norisi, kad žmonės iš „miegamųjų” rajonų atvyktų į miesto centrą, senamiestį ne tik per didžiąsias miesto šventes, norisi, kad ir ramią savaitės dieną, kai miesto ritmas yra sumažėjęs, jie labiau pažintų savojo miesto erdves. Turgus ne verslas. Aš – už bendrystę!” – teigia Erika ir kviečia nepatingėti sekmadienio rytą apsilankyti turguje nusiteikus kiek netradiciškai: pabendrauti, susipažinti, galbūt sudalyvauti loterijoje, kurią organizuos VšĮ „Linksmosios pėdutės” – savanoriška šunelių ir katinėlių prieglauda, siekianti ne žudyti, o globoti gyvūnus tol, kol kiekvienas jų ras jiems tinkamus namus, arba įsigyti knygelę vaikams „Linksmosios Rikos pėdutės” (visi surinkti pinigai bus skiriami gyvūnų globai).

Turgų numatoma rengti kiekvieno mėnesio priešpaskutinį sekmadienį (esant palankioms oro sąlygoms)! Visą informaciją galima stebėti ir interneto erdvėje: „Facebook” paskyroje Klaipėdos bagažinių turgus.

Visus, norinčius ištuštinti bagažines, kviečiame registruotis ir rezervuoti vietas, kurios yra mokamos, tel. 8 657 70755, el. p. bagaziniu.turgus@gmail.com.

Parašykite komentarą