„Salve Musica” pradžiai – šventiškas „FortVio” koncertas

Šventinės klasikos festivalį „Salve Musica” gruodžio 1-ąją pradės energingas, savitas, šiemet kūrybinės veiklos dešimtmetį švenčiantis ansamblis – fortepijoninis trio „FortVio”. Klaipėdos koncertų salėje, o ir kitose mūsų šalies bei užsienio scenose dažnai pasirodantis kolektyvas yra daugelio tarptautinių konkursų ir Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.

Fortvio

Fortepijoninis trio „FortVio”. Vytauto Razmos nuotr.

Būtent prieš porą metų pelnytas pastarasis laimėjimas ansambliui dar plačiau atvėrė koncertinių salių duris. Didžiulis veiklos intensyvumas padėjo „FortVio” įsitvirtinti Lietuvos muzikos rinkoje, o gaivios ir įtaigios klasicizmo, romantizmo bei šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijos nutiesė kelią į pasaulio scenas.

Dešimt metų fortepijoniniame trio „FortVio” groja Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas) ir Povilas Jacunskas (violončelė). Visi trys puikūs savo instrumento meistrai nuolat ieško, brandina ir įgyvendina idėjas, išbando įvairiausias veiklos sritis.

Indrė Baikštytė yra fortepijono solo, koncertmeisterių ir kamerinės muzikos konkursų laureatė, aktyviai bendradarbiauja su lietuvių bei užsienio instrumentininkais ir vokalistais. Ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio ir Koncertmeisterio katedrų docentė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė bei kamerinio ansamblio skyriaus vedėja.

Ingrida Rupaitė-Petrikienė – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja bei LMTA Kamerinio ansamblio katedros lektorė. Smuikininkė yra styginių kvarteto „Art Vio” primarijus, nuolat koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė Lietuvoje ir užsienyje.

Povilas Jacunskas yra tarptautinių konkursų laureatas, koncertuoja kaip solistas bei kamerinės muzikos atlikėjas, griežia styginių kvartete „Art Vio”. Povilas yra LMTA Kamerinio ansamblio katedros lektorius bei dirba violončelių grupės antruoju koncertmeisteriu Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.

Spinduliuojantis gera nuotaika ir demonstruojantis aukščiausią profesionalumą, ansamblis visuomet siekia nustebinti klausytojus, parinkdamas kūrinius, dėl kurių norėtųsi ateiti į koncertą. Šįkart jų programos pirmoji dalis skirta prancūzų impresionistų muzikai. Įspūdingo grožio ir itin sudėtingas Maurice’o Ravelio Fortepijoninis trio Lietuvoje atliekamas labai retai. Claude’o Debussy ir Jurgio Juozapaičio kompozicijas sieja tas pats pavadinimas – „Mėnulio šviesa”. Ansamblio pasirodymą vainikuos šventiški, aistringi, artėjančias šventes šaukiantys argentinietiško tango novatoriaus Ástoro Piazzollos „Metų laikai”.

Fortepijoninio trio „FortVio” koncertas „Metų laikai mėnulio šviesoje” vyks gruodžio 1 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Maloniai kviečiame!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą