Rašytojas Tomas Kavaliauskas kviečia skaitytojus susitikti Klaipėdoje

Tomas_Kavaliauskas_Du_simtai_broliu_1

Sausio 25 d. (pirmadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) konferencijų salėje pristatoma Tomo Kavaliausko knyga „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių”, dalyvaus knygos autorius Tomas Kavaliauskas ir rašytojas Herkus Kunčius.

2015-ųjų spalio mėnesį leidyklos „Alma Littera” išleistas T. Kavaliausko romanas „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių” skaitytoją nukelia į 1990-uosius. Nepriklausomybės laisve alsuojančio Kauno senamiestis slepia aukštais mūrais apjuostą kunigų seminariją. Pagrindinis herojus Tomas įkūnija į dievoiešką pasinėrusį žmogų, lemtingai sustojusį ties paskutiniąja kelio į kunigystę pakopa. Toji kelionė į kunigystę kupina nuotykių ir netikėtumų.

Kaip ir „Altorių šešėly”, pagrindinis herojus neišvengia meilės pagundų. Tik diakonas Tomas, skirtingai nei Vinco Mykolaičio-Putino kunigas Liudas Vasaris, meilės klausimą sprendžia pačioje celibato mekoje – seminarijoje. Šimto devyniasdešimt devynių brolių Kristuje apsuptyje.
Tomo Kavaliausko romanas – tai atvirai parašyta knyga apie klierikų ir jų mokytojų pasaulį, kuris, atitvertas kunigų seminarijos sienomis, iki šiol lieka pasauliečiams menkai pažįstamas, suprantamas, todėl visada paslaptingas.

tomas-kavaliauskas-n-ovcarenkienes-nuotr

N. Ovčarenkienės nuotrauka

Paklaustas, kiek sąsajų turi pagrindinis knygos veikėjas Tomas Kavaliauskas ir autorius, rašytojas sakė: „Seminarijoje, skirtingai nei romane, buvau drovus, į maldą ir studijas susitelkęs aštuoniolikmetis, o ne tas, kuris drąsiai stoja į verbalinę dvikovą su teologiniais kitaminčiais. Be to – ir tai svarbiausia, – tas pats vardas ir pavardė sustiprina dokumentikos įspūdį. O kas, jei tas įspūdis taps toks stiprus, toks įtaigus, kad skaitytojas užmirš arba tiesiog nebetikės, kad rankose laiko romaną? Gal įsijautimo akimirką bus taip įtikėta dokumentikos įspūdžiu, kad skaitytojas ims manyti, jog rankoje laiko memuarus, autobiografiją?”

Tomas Kavaliauskas – rašytojas, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas. Nuo 2000-ųjų autoriaus kūryba publikuojama „Kultūros baruose”, „Nemune”, „Literatūroje ir mene”, „Metuose”. Autorius taip pat yra išleidęs eseistikos rinkinį „Verslas, krikščionybė ir vartotojiška visuomenė”. Be to, prestižinės JAV ir Didžiosios Britanijos leidyklos publikavo akademines T. Kavaliausko knygas anglų kalba: „Transformations in Central Europe between 1989 and 2012″ („Lexington Books”) ir „The Individual in Business Ethics: an American Cultural Perspective” („Palgrave Macmillan”).

Šiuo metu Tomas Kavaliauskas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro rezidentūroje rašo romaną
„Klastočių kuratorius (Pagal ypač tyrą ir ypač tikrą Dogu Bankovo istoriją)”.

Parašykite komentarą