,,Musica Vera”: jaunųjų kompozitorių konkurso finalas

plakatas2

Tris mėnesius vykusį kūrybinį projektą – jaunųjų kompozitorių konkursą „Musica Vera” – vainikuoja puikus rezultatas: finaliniame koncerte lapkričio 22 d. klausytojams bus pateikta 10 naujų originalių lietuviškų dainų!

Pirmą kartą rengiamame unikaliame jaunųjų muzikos ir dainų kūrėjų konkurse startavo 29 jaunieji kompozitoriai, kūrybinį etapą įveikė 13, o po pirmojo turo tik dešimt geriausių dainų bus pateikta vertinti žiūrovams bei komisijai.

Konkurso organizatoriai siekė sukurti galimybes jauniems kompozitoriams atskleisti savo gebėjimus ir praturtinti Lietuvos muzikos pasaulį naujais kūriniais. Dainos buvo kuriamos pagal poetės Ilzės Butkutės eilėraščius. Pirmo turo rezultatai džiuginantys – organizatorių tikslas pasiektas! Lapkričio 22 d. Piano.lt salės scenoje skambės originali jaunosios kartos kūryba. Visos koncertui atrinktos dainos – skirtingai charakterizuotos, sukurtos įvairiems instrumentams bei balsams.

Kompozitorių konkurso finalininkų amžius – nuo 16 iki 25 metų, visi jie su savo kūriniais atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų: Šiaulių, Kvėdarnos, Utenos, Varėnos, Vilniaus.

Koncerte išgirsime ne tik gyvai atliekamas, pačias naujausias lietuviškas dainas, bet ir jaunuosius muzikos atlikėjus, būsimus profesionalus, iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.

Finaliniame koncerte kiekvienas žiūrovas turės galimybę išsirinkti sau labiausiai patikusį kūrinį ir balsuoti už jį renginio metu.

Pasak konkurso organizatorės Agnės Vėželytės, nors ,,Musica Vera” projektas nuo idėjos iki pat finalinio koncerto – išskirtinė moksleivių ir studentų nekomercinė iniciatyva, vis dėlto čia taip pat bus ir prizų, ir dovanų. Konkurso nugalėtojas – geriausios dainos autorius – bus apdovanotas vertingu prizu. Specialų 100 eurų vertės prizą įsteigė ir poetė Ilzė Butkutė, apdovanosianti jai labiausiai patikusios dainos autorių. Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus bilietus į atlikėjo Iljos Aksionovo šventinius koncertus „Jausmų muzika”, taip pat „Vero Cafe” dovanas bei kitų rėmėjų prizus.

Kviečiame ateiti į koncertą ir tapti aktyviu vertintoju! Koncertas vyks lapkričio 22 d., sekmadienį, 19 val. Piano.lt koncertų salėje (Trakų g. 9, Vilnius). Bilieto kaina – 2 Eur.

Naujienas apie koncertą sekite čia: https://www.facebook.com/events/444920665715198/

Daugiau apie konkursą: musicavera.lt

Parašykite komentarą