Mugė „Craft Vilnius’16” kviečia atrasti tikrąją taikomojo meno vertę

Jau šį savaitgalį Vilniaus rotušėje lankytojams duris atvers trečioji tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius ʼ16″. Lapkričio 24–27 dienomis čia savo darbus pristatys 102 menininkai iš Lietuvos ir dešimties užsienio šalių. Tai puiki galimybė iš arčiau susipažinti su naujausiomis taikomosios dailės ir dizaino tendencijomis, pabendrauti su autoriais, įsigyti vertingą meno kūrinį, atnaujinti garderobą, o galbūt pasisemti idėjų artėjančių didžiųjų švenčių sutikimui.

Craft_Vilnius

Organizatorių archyvo nuotr.

Prisistatys tekstilės meistrai

Mugė skirta ir profesionaliems meno kūrėjams, ieškantiems įkvėpimo bei naujų idėjų savo darbams, ir kiekvienam, vertinančiam šiuolaikinį meną.

Šiųmetė mugė „Craft Vilnius ʼ16″ itin daug dėmesio skiria tekstilės menui. Šiuolaikinė lietuvių tekstilė turi tvirtas tradicijas, ji žinoma ir pripažinta pasaulyje. Lietuvių tekstilininkų darbai puikiai įvertinti tarptautinėse Lodzės, Pekino, Šanchajaus, Kioto, Budapešto, Rygos, Pitsburgo, Sankt Peterburgo, Bratislavos ir kitose tekstilės parodose. Mugės lankytojams bus pristatytos žinomų tekstilės meistrų autorinės ekspozicijos ir išskirtinės meninės kokybės dirbinių stendai.

Mugės rengėjai didžiuojasi, kad šiemet renginyje viešės garbingas svečias iš Kinijos – tarptautinės pluošto meno bienalės „Nuo Lozanos iki Pekino” (From Lausanne to Beijing) generalinis kuratorius ir organizatorius, Tsinghua universiteto Pekine profesorius Lin Le-chengas. Šis žymus tekstilės ekspertas kartu su kolegomis lapkričio 25 dieną lankysis tekstilininkų dirbtuvėse, o lapkričio 26-ąją skaitys pranešimus „Craft Vilnius ʼ16″ mugėje.

Mugės stenduose – nuo rankinių iki interjero akcentų

Bene daugiausiai lankytojų sutraukia mugėje rengiamos menininkų parodos. Šiemet mugės rengėjai kviečia į 7-ąją tarptautinę knygrišystės parodą „Knyga / Book”, kurioje odos meistrai iš Estijos, Latvijos, Kanados, Japonijos, Vokietijos ir Lietuvos eksponuos miniatiūrinius autorinius Kristijono Donelaičio poemos „Metai” įrišimus.

Keramikai, tekstilininkai, odos ir stiklo dailininkai bei kostiumo ir baldų dizaineriai savo stenduose pristatys išskirtinės kokybės papuošalų, aprangos aksesuarų (rankinių, galvos apdangalų, mezginių, skraisčių) bei interjero meninių akcentų (vazų, skulptūrinių kompozicijų, baldų) kolekcijas. Kiekvienas eksponatas – unikalus meno kūrinys, atrinktas reiklios menotyrininkų komisijos.

Mugės dalyviai – gerai žinomi lietuvių menininkai Eglė Čėjauskaitė ir Jurgita Ereminaitė, Eglė Ganda Bogdanienė ir Regina Doseth, Rimantas Dūda, Ramutė Juršienė, Algimantas Patamsis, Jolanta Šmitienė ir Egidijus Rudinskas, Eva Tomaš, Saulius Vaitiekūnas, taip pat būrys jaunų ir talentingų taikomojo meno kūrėjų. Savo darbus pristatys ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Turkijos, Kanados, Japonijos, Izraelio, Rusijos menininkai.

Mugės lankytojai galės tiesiogiai bendrauti su kūrėjais, sužinoti, iš ko ir kaip pagaminti dirbiniai, kokios jų pritaikymo galimybės, susipažinti su vyraujančiomis taikomojo meno ir dizaino madomis.

Išskirtine „Craft Vilnius” tradicija tapo ir kūrybinės menininkų dirbtuvės, paskaitų programa, kuri šiemet skirta tekstilės menui.

Craft_Vilnius1

Organizatorių archyvo nuotr.

Renginio geografija – vis platesnė

„Craft Vilnius” organizatoriai džiaugiasi pradėję naują judėjimą, kasmet įgaunantį vis didesnį pagreitį.
Mugė, anot jų, atsirado siekiant atsiriboti nuo susiformavusio itin vartotojiško požiūrio į taikomuosius menus, paplitusio neprofesionalaus amatininkiškumo, išgryninti taikomųjų menų sampratą, atmetant labai giliai įsišaknijusį požiūrį į keramiką, tekstilę, juvelyrinę bižuteriją, odos dizainą tik kaip į neatsiejamą gatvės mugių atributiką.

„Craft Vilnius” pasiryžo ne tik skatinti taikomojo meno sklaidą, akcentuojant jo svarbą, bet ir šviesti visuomenę, keisti požiūrį į profesionalią dekoratyviąją ir buityje naudojamą taikomąją dailę, padaryti ją prieinamą kiekvienam.

Mugės rengėjai viliasi, jog kasmet savo geografiją plečiantis renginys taps aktualus ne tik Baltijos šalių, bet ir Šiaurės rytų Europos, o galbūt ir už Atlanto kuriantiems menininkams.

 Daugiau informacijos ir mugės programa.

Parašykite komentarą